Dievčenský hokejový víkend bol magnetom

Dievčenský hokejový víkend bol magnetom

RedakciaŠport12.10.2022

Do celosvetovej náborovej aktivity pod záštitou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) pod názvom Dievčenský hokejový víkend sa prvý raz zapojil aj Mestský hokejový klub Ružomberok.

Prišlo tridsať dievčat, čo považuje za veľmi pekné číslo. Po dve dievčence boli z Liptovského Mikuláša a Dolného Kubína. Netajím, boli trochu aj obavy, či táto akcia neskončí menším fiaskom. Predtým na už tradičnom podujatí Deti na hokej bolo tridsať ´decák´ mimo nášho klubu, čo sme hodnotili ako sklamanie,“ rozhovoril sa šéftréner ružomberského klubu Patrik Oravec.

„Kočky“, vo veku od štyroch desiatich rokov na Zimný štadión S. Mikitu prichádzali v sprievode rodičov. „Po príchode dievčatá dostali dres a zároveň sme ich motivovali, že po skončení 75 – minútovej porcie ich čaká balíček prekvapení. O materiálové a marketingové zabezpečenie sa postaral Slovenský zväz ľadového hokeja a IIHF. Na ľade sme sa venovali základným hokejovým činnostiam a rôznym pohybovým hrám. Všetky účastníčky si odniesli aj certifikát,“ pokračoval P. Oravec.

Samozrejme záujmom MHK Ružomberok je z víkendovej vzorky čo najviac „báb“ pritiahnuť do svojho tábora. „Všetky dievčatá sme pozvali na tréningy. Chceme rozšíriť našu základňu a možno potenciálne vychovať aj reprezentantky,“ objasnil klubový zámer P. Oravec.

Ešte dodajme, že v rovnakom čase dve mladé ružomberské hráčky Michaela Páterová a Karin Ogureková boli na turnaji Hokejovej galaxie v Leviciach. Ide o sériu viacerých regionálnych turnajov, ktorá sústreďuje nádejné hokejistky do 15 rokov z celého Slovenska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia