Divácky manuál na Senicu

Divácky manuál na Senicu

RedakciaŠport20.7.2021

V sobotu (24. júla) futbalisti MFK Ružomberok odpália nový fortunaligový ročník (o 18. hod.) domácim duelom proti Senici. Hoci celé Slovenskom je v zelenej farbe, stanovený maximálny počet divákov, a to tisíc (bez ohľadu na veľkosť hľadiska) nepustí. Únia ligových klubov sa snažila daný stav v rokovaniach s vládnymi autoritami zmeniť, no cez víkend zostane všetko po starom.

Diváci sa budú musieť preukázať negatívnym PCR alebo LAMP testom, nie starším ako 72 hodín, negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 24 hodín, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 pred menej ako 180 dňami. Vstup na štadión budú mať takisto všetci zaočkovaní proti covidu, ak od prvej dávky uplynulo aspoň 21 dní. Výnimku majú akurát deti do desať rokov.

Otvorená bude iba východná tribúna. Počas celého pobytu na štadióne je nutné mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, prípadne respirátorom a platí zákaz konzumovať jedlá či nápoje. Klub na základe platných nariadení musí viesť kompletnú evidenciu všetkých zúčastnených osôb.

MFK Ružomberok už dávnejšie, presne 2. júla vyšiel na podnet svojho majiteľa Milana Fiľa s ušľachtilou iniciatívou v boji s nevyspytateľnou pandémiou, že každý fanúšik zaočkovaný aspoň prvou dávkou hociktorej dostupnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 bude mať vstup na ligové zápasy v júli a v auguste zdarma. V sobotu v tomto smere pôjde o pilotnú akciu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia