Dnes bitka o 2. predkolo Konferenčnej ligy: Žalgiris Kaunas - Ružomberok

Dnes bitka o 2. predkolo Konferenčnej ligy: Žalgiris Kaunas - Ružomberok

RedakciaŠport14.7.2022

Dnes ružomberských futbalistov čaká odvetný duel 1. kola Konferenčnej ligy proti litovskému FK Žalgiris Kaunas. Zápas v Miriampolé ma úvodný výkon o 18. hod. a povedie ho grécky rozhodca Manouchos.

Let z Popradu do Kaunasu bol veľmi príjemný. V Litve nás privítalo pekné počasie, 22 stupňov. Odbavenie na letisku bolo rýchle a to isté platilo tiež o transfere do hotela v dejisku stretnutia. Tam sa chalani naobedovali, odpočinuli si a večer absolvovali predzápasový tréning,“ rozprával tréner slovenského vicemajstra Peter Struhár a prešiel aj k miestnemu futbalovému stánku. „Štadión je zatvorený z troch strán, s veľkou hlavnou tribúnou. Ihrisko má podobné parametre ako naše, dá sa na ňom hrať kombinačný futbal, ktorý i dnes očakávam. Na tréningu sa hráči chceli hlavne zžiť s novým prostredím.“

Čo sa týka zdravotného stavu, je mužstvo v poriadku. „Po viróze sa dal dokopy aj Tomáš Bobček, ktorý už od predvčera s mužstvom trénuje. Sme radi, že zatiaľ nás zranenia obchádzajú a všetci sa tešíme sa zápas,“ vravel ďalej Struhár.

Pred našim pohárovým zástupcom trénoval Žalgiris a v tom čase sa aj konala ružomberská tlačovka. „Novinári sa zvlášť pýtali, ako vnímam dvojgólový náskok z prvého stretnutia a s čím pôjdeme do zápasu,“ uviedol šéf ružomberského realizačného tímu, ktorý pripustil, že v porovnaním s domácim súbojom, ktorý MFK vyhral 2:0, môže v základnej zostave dôjsť k jednej zmene.

Zápas v priamom prenose na svojom športovom kanále vysiela RTVS.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia