Dnes bola posledná rozlúčka s V. Uhrovičom

Dnes bola posledná rozlúčka s V. Uhrovičom

RedakciaŠport3.2.2022

Významnú brázdu v Ružomberku zanechal ako futbalista. Keď kopačky zavesil na pomyslený klinec, získala si ho pingpongová loptička. Neskôr zobral do rúk aj tenisovú raketu. Reč je Viliamovi Uhrovičovi (na snímke v hornom rade druhý zľava), ktorý v pondelok (31. januára 2022) nás navždy opustil.

Bolo to na konci päťdesiatych rokov minulého storočia, keď Vilo prišiel do ružomberského klubu zo Serede ako ľavé krídlo. Tuším, že potom u nás odohral nejakých päť sezón. Vnímal som ho ako príjemného, športovo založeného chlapa a dobrého kamaráta. Neskôr sme sa stretávali zase na stolnom tenise. Nie až tak pravidelne, avšak rád chodieval na Turnaje veteránov Liptova, spolu sme boli aj na jedných majstrovstvách Európy veteránov Prahe.“ Takto si oprášil spomienky na Viliama Uhroviča, ktorý sa narodil 9. januára 1935, takisto niekdajší hráč futbalovej Ruže a dodnes aktívny stolný tenista Branislav Kasanický.

Za zelenými stolmi bývalý zamestnanec Severoslovenských celulózok a papierní hájil farby SCP Ružomberok, oddielu, ktorému v Baničnom vtedy šéfoval Miloslav Hulej a neskôr prešiel do klubu na Žilinskej ceste. „Bolo mi osemnásť, keď som spoznal pána Uhroviča. Ja som vtedy začínal so stolným tenisom a veľmi často sme spolu hrávali, hoci Viliam už nastupoval za družstvo mužov. Potom sme naraz prešli aj na klasický tenis, no on sa neskôr vrátil k malej loptičke. Opustil nás vynikajúci človek a veľký športovec,“ zaspomínal si Juraj Bystričan.

Čestný prezident Športového klubu stolného tenisu Ružomberok a dlhoročný medzinárodný rozhodca Marián Bystričan si takisto veľmi živo vybavuje človeka, s ktorým sa najbližšia rodina, známi i športoví súputníci, dnes rozlúčili. „Až do smrti zostal našim členom. V prvom rade som ale Viliama Uhroviča mal v pamäti ako muža, ktorý sa zapísal do kroniky ružomberského futbalu. Vždy bol veľmi slušný, na úrovni. Už dlhšiu dobu sa ale nezúčastňoval turnajov veteránov. Svoju starobu totiž užíval v rodnom domčeku v Šintave, kde mal svoju záhradku a malý vinohrad,“ povedal pre náš portál Marián Bystričan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia