Dnes budú čakať na výsledok spod Dubňa a zajtra chcú zdolať DAC

Dnes budú čakať na výsledok spod Dubňa a zajtra chcú zdolať DAC

RedakciaŠport14.5.2022

Zajtra (15. mája) v predposlednom kole nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy sa futbalisti MFK Ružomberok predstavia v Dunajskej Strede. Stretnutie, ktoré rozhodujú Kružliak (Pozor, Poláček) má výkop o 20. hod. a v priamom prenose ho odvysiela stanica Dajto.

Liptovský kolektív naposledy doma zdolal Žilinu 3:0 a DAC 1904 remizoval v Trnave so Sereďou 0:0. „Samozrejme, boli by sme radi, keby nám aj zajtra vyšli všetky pozitívne atribúty z predchádzajúceho zápasu, v ktorom mužstvo podalo výborný výkon. Dunajská Streda je však trochu iný tím než Žilina. Skúsenejší, so zahraničnými hráčmi i s viacerými individualitami. No zároveň si myslím, že DAC sa stále hľadá, čo môže byť našou výhodou,“ rozhovoril sa ružomberský kouč Peter Struhár.

MFK na druhej priečke má o tri body viac než tretia Trnava, ktorá hrá dnes v Žiline. „Ak by Spartak prehral, už by sme mali druhé miesto definitívne. Samozrejme, všetci to máme v hlavách. V takom prípade by chlapci v Dunajskej Strede mohli hrať uvoľnenejšie a duel si plne užiť. V každom prípade našim cieľom získať tri body. Byť nepríjemným súperom a hroziť vpredu. Naposledy sme doma zdolali DAC 4:1, takže určite sa bude chcieť za to revanšovať,“ vravel ďalej Struhár, ktorý, oproti minulému kolu, už bude mať k dispozícii aj kapitána Jána Masla a útočníka Martina Regáliho. Prvý naposledy nenastúpil pre covidové patálie a druhý si odpykal trest za žlté karty. „Nebudeme úplne kompletní, ale kompletnejší. Každý hráč, ktorý sa vráti, môže mužstvu len pomôcť.“ Určite trénerovi MFK nebudú k dispozícii Martin Boďa, Samuel Šefčík, Marek Zsigmund a Matej Kochan.

V aktuálnej sezóne majú súperi vzájomné duely vyrovnané, teda po jednom víťazstve, jednej prehre a jednej remíze.

Dunajská Streda, bez ohľadu na výsledky posledných dvoch stretnutí, skončí na 4. mieste, čo znamená najvýhodnejšiu pozíciu v baráži o poslednú miestenku Slovenska v Konferenčnej lige.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 18 remíz, 10 prehier, skóre 51:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia