Dnes finále baráže o Európsku ligu: Trnava - Ružomberok

Dnes finále baráže o Európsku ligu: Trnava - Ružomberok

RedakciaŠport17.7.2020

Kto vyhrá ide do Európy. Trnavčania dnes majú výhodu domáceho prostredia. Tiež je pravda, že v súťažnom ročníku 2019/2020 trikrát Ružomberok zdolali a neinkasovali ani gól, barážový duel má však svoje špecifiká. Predchádzajúce štatistiky nie sú vôbec dôležité.

Existujú v lige dvojice, ktoré si nepasujú. Napríklad Trenčín má vždy problémy v zápasoch s Nitrou. Nám sa v tejto sezóne proti Spartaku nedarilo. Možno ide o nejaký blok, ktorý by sme dnes chceli preraziť,“ rozprával hlavný kouč MFK Ružomberok Ján Haspra. „Trnavu v poslednom čase zdobí veľká bojovnosť a oduševnenosť. Tak trochu mi to pripomína jej staré časy. Tieto atribúty však dokáže vytiahnuť aj naše mužstvo a čo sa týka hernej stránky, oba tímy sa približne na rovnakej úrovni,“ pokračoval Haspra.

Futbalisti spod Čebraťa dnes na štadióne Antona Malatinského zavŕšia poriadne nabitý zápasový program. „Je až obdivuhodné, ako to chlapci znášajú. V rozpätí niečo vyše mesiace ide o naše desiate súťažné stretnutie, to som v mojej kariére ešte nezažil. Zo všetkých mužstiev budeme mať na svojom konte najviac zápasov. Chlapci si to ale ´zavinili´ sami, tým že hrali kvalitne v Slovenskom pohári i vo Fortuna lige. Uplietli si na seba bič, tak to musia zvládnuť,“ pripojil Haspra.

V podobnom duchu hovoril aj obranca Matej Čurma. „Minulý týždeň sme hrali finále Slovnaft Cupu, teraz je pred nami ďalšia veľká výzva. Myslím si, že takéto zápasy sme si svojimi výkonmi zaslúžili,“ uviedol pravý bek MFK a oprášil spomienku na predchádzajúci vzájomný súboj, ktorý Spartak (4. júla) doma vyhral 2:0. „Súper nás zdolal našimi zbraňami, keď zo stiahnutej obrany vyrážal do protiútokov. To nám veľmi nesedí. Verím, že teraz sme na Trnavu lepšie pripravení.“

Ružomberok naposledy zdolal Spartak 2. decembra 2018, keď pri víťazstve 3:1, skóre otvoril Gerec. „Trnava nie je až taký silný tím, ako napríklad Slovan, no teraz chytila pozitívnu vlnu. Možno to bude aj naša výhoda, že v troch vzájomných stretnutiach neinkasovala. Predsa raz sa to musí zlomiť,“ konštatoval Štefan Gerec.

Hosťom bude pre trest chýbať „vykartovaný“ Twardzik a maródi T. Bobček, Almási, Kostadinov a Filinský.

Stretnutie, ktoré rozhoduje Erik Gemzick, v priamom prenose vysiela televízna Dvojka. V prípade nerozhodného výsledku nasleduje predĺženie 2 x 15 min. Ak ani to neprinesie rozuzlenie, prídu na rad pokutové kopy.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 19 remíz, 24 prehier, skóre 80:80.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia