Dnes náročná cesta, v stredu bitka o osemfinále

Dnes náročná cesta, v stredu bitka o osemfinále

RedakciaŠport20.12.2021

V sobotu ružomberské basketbalistky zvládli dôležitý extraligový duel v Piešťanoch (66:57), včera mali voľno a dnes ráno o šiestej hodine sa z parkoviska pred športovou halou Koniareň vydali do ruského Orenburgu, kde ich v stredu (22. decembra) čaká odvetný zápas šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA proti tamojšej Nadežde. Z viedenského letiska slovenský majster nabral smer Moskva, aby potom ešte pokračoval do polmiliónového centra Orenburgskej oblasti.

Prvý duel na ružomberskej palubovke sa skončil remízou 86:86 a tak pozajtra sa bude začínať od stavu 0:0. „Áno, teoreticky je všetko otvorené,“ pritakal pred odchodom tréner Ružomberčaniek Juraj Suja. „Bude to však veľmi ťažký zápas, doma sme na vlastné oči videli, akú kvalitu má ruský tím, ktorý dokázal vytrestať každú našu chybu. Je to vyvážené útočné družstvo.“

Koučovi nášho pohárového zástupcu prvé stretnutie veľmi nové veci neodkrylo, keď Orenburg vytiahol presne to, čo aj v zápasoch skupinovej fázy, ktorú zvládol s bilanciou 5 víťazstiev – 1 prehra. „Súper hral tak, ako sme čakali. Akurát zápas ukázal, že my musíme niektoré veci trošku zmeniť, tiež viac zariskovať,“ vravel ďalej Suja.

Ruža minulú stredu hrala vo vlastnom stánku, aj keď pred prázdnym hľadiskom. Teraz ju čaká vystúpenie pod košmi súpera. „Každé družstvo je v domácom prostredí silnejšie. Na druhej strane hrá aj pod väčším tlakom. Orenburg je však tak skúsený, že možno si to ani nepripúšťa, no uvidíme,“ pokračoval Suja.

Na otázku, čo zamýšľa v hernom pláne iné sprobovať, šéf lavičky MBK odvetil: „Pôjde hlavne o obranu. Nemôžeme rátať s tým, že aj v odvete nám padne takmer deväťdesiat bodov. Určite sa treba snažiť dole stlačiť percento streleckej úspešnosti ruského družstva.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia