Dnes o 16. hod. v EP FIBA: Hatay BB - Ružomberok

Dnes o 16. hod. v EP FIBA: Hatay BB - Ružomberok

RedakciaŠport28.11.2019

Čo sa týka cesty, všetko bolo v poriadku, podľa plánu sme dorazili do dejiska zápasu. Tu nás privítalo daždivé počasie, ale s priateľnou teplotou okolo pätnásť stupňov,“ rozhovoril sa po príchode do Antakyii, najväčšieho mesta tureckej provincie Hatay, kouč ružomberských basketbalistiek Juraj Suja. Na juhu krajiny „polmesiaca“ čaká dnes (28. novembra) o 16:00 hod. slovenského majstra zápas 5. kola D skupiny Európskeho pohára FIBA proti družstvu Hatay Büyükşehir Belediye Antakya.

Včera v čase zápasu sme absolvovali 65 – minútový tréning. Trošku sa dievčatá rozbehali, zastrieľali si a spoznali halu. Ide o staručký, no čisto basketbalový objekt. Je to taký ´kotlík´, s minimom priestoru za čiarami. Hľadisko odhadujem na 1500 – 2000 divákov,“ pokračoval Suja, ktorý má v Turecku desať hráčok.

V prvej vzájomnej pohárovej konfrontácii, koncom októbra v Koniarni Ruža favorizovanému Hatayu podľahla 65:85. „Áno, skončilo sa to o dvadsať bodov, ale do 25. min. sme so súperom držali krok. Tu sa dievčatá presvedčili, že dá sa s tureckým družstvom ťahať plece pri pleci. Čaká nás však mimoriadne ťažké stretnutie v búrlivej kulise. V tréningoch sme si nastavili určité prvky v našej hre, či už v obrane alebo v útoku, ktoré by sme chceli v zápase vytiahnuť. Uvidíme, ako sa to podarí. Samozrejme, želám si, aby sme domácim hráčkam kontrovali čo najdlhšie. Našou nevýhodou je, že sme mladý tým, ktorý neraz pyká za nevyrovnané výkony. A citeľne nám chýba naša aktuálna ´jednotka´ na rozohrávke zranená Radka Stašová,“ dodal ružomberský tréner.

Za povšimnutie stojí, že prvý duel v Koniarni „vybavila“ základná päťka Hatayu, ktorá sa postarala o všetkých 85 bodov. Abdalakanderová a Magarityová nastrieľala po 23 bodov, Gajičová 21. Z Ružomberčaniek sa na šestnásť bodov dostali Mištinová a Fekete, Jackovecová pridala dvanásť, Turudičová jedenásť...

V stredu v našej skupine šokoval bieloruský šampión Cmoki Minsk, keď vyhral pod košmi dovtedy nezdolaného ruského Jeniseju Krasnojarsk 70:68.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia