Dnes otvárací duel 10. kola Fortuna ligy

Dnes otvárací duel 10. kola Fortuna ligy

RedakciaŠport9.9.2022

V uplynulej sezóne futbalisti MFK Ružomberok zdolali MŠK Žilina vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch. Dnes v šlágri 10. kola Fortuna ligy, ktorý sa začína o 17:30 hod., chcú na túto trojbodovú reťaz pridať ďalšie ohnivko.

Zatiaľ posledná konfrontácia (4. mája 2022) vyznela 3:0 pre Ružu, keď jej druhý gól strelil Štefan Gerec. Ten skóroval aj v nedeľu proti Trnave (3:2), pričom z posledných štyroch kôl má dve presné nástrely. „Samozrejme, ďalší gól by ma iba potešil. Najdôležitejšie je však zvíťaziť,“ uviedol 29 – ročný muž ružomberskej ofenzívy.

Mužstvo spod Dubňa má za sebou dve prehry (s Podbrezovou a predtým v Skalici, zhodne 0:1), takže určite urobí všetko pre návrat na vlnu bodových ziskov. „Žilina má mladé behavé mužstvo. Predpokladám, že to bude úplne iné stretnutie ako proti Trnave. My musíme vytiahnuť našu hru, byť agresívni, tlačiť sa do šancí a ich premieňať,“ pokračoval Gerec.

Vicemajster hrá na svojej tráve, čo takisto nie je zanedbateľný fakt. „Od začiatku treba na súpera vybehnúť, aby videl, kto je doma. Dúfam, že sa nám vyjde plán streliť rýchly gól i pridať ďalšie,“ vravel ďalej jeden z najskúsenejších hráčov MFK. Vytúženú expresnú trefu, už v 55. min., sa podarilo Liptákom dosiahnuť i proti Trnave, no potom ihrisko ovládli hostia. „Taká bola naša taktika, udrieť a nechať súpera hrať. Samozrejme, púšťať ho len po šestnástku a snažiť sa o rýchle brejky. Trnava je totiž veľmi dobrá v práci s loptou.“

Po dnešku ďalší „majstrák“ čaká zverencov trénera Petra Struhára až 30. septembra, keďže duel 11. kola v Dunajskej Strede bol odložený až na 18. novembra a potom nasleduje asociačná pauza. „O to viac potrebujeme tento program zavŕšiť víťazstvom, aby v kabíne zavládla pohoda, aby sme si mohli oddýchnuť a dobre sa pripraviť na ďalšie kolá,“ dodal Štefan Gerec.

Kouč Ružomberka Peter Struhár to ani dnes, pri skladaní zostavy, nebude mať jednoduché. K „starým“ maródom pribudol ešte Luterán a otázny je štart Fabiša. No vrátiť by sa na ihrisko mohol Lichý.

Zápas rozhodujú: Kružliak – Pozor, Weiss.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia