Dnes pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina

Dnes pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina

RedakciaŠport13.2.2022

Futbalisti MFK Ružomberok fortunaligovú jar otvoria zajtra domácim duelom s MŠK Žilina, ktorý budú mať pod dohľadom arbitri Kráľovič – Jekkel, Zemko. Výkop je o 15. hod. Týmto odloženým zápasom kvôli covidu pod Čebraťom, sa zavŕši 20. kolo základnej časti našej najvyššej súťaže.

Ružomberskí futbalisti sa dnes o štrnástej hodine stretli na svojom štadióne. Najprv v útrobách východnej tribúny mali taktickú poradu na Žilinu a potom predzápasový tréning na hlavnej hracej ploche.

V piatok trénovali dvaja brankári a dvanásti hráči, dnes po skončení karantény, už je s nami aj Štefan Gerec a ďalší piati chalani by sa mali k mužstvu pripojiť zajtra. Tiež máme päť zranených hráčov – Jána Masla, Samuela Šefčíka, Jakuba Tancíka, Mareka Zsigmunda a Jakuba Rakytu, ktorí určite proti Žiline nenastúpia,“ informoval nás hlavný kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Napriek všetkým patáliám, chlapci sa na na prvý zápas jari tešia. Už to bolo vidno i v piatok na tréningu. Verím, že v rekordnom čase sa tak mužstvo dá dokopy, aby sme sa spoločne tešili z víťazstva.“

S kapitánskou páskou, pri absencii šéfa kabíny Jána Masla, jarný program MFK otvorí Matej Kochan. „Pripravovali sme sa veľmi poctivo, zima bola kvalitná. Bez ohľadu na to, čo sa udialo v posledných dňoch, chceme proti Žiline uspieť. Samozrejme, ak by niečo na ihrisku škrípalo, budem sa snažiť chalanom pomôcť. Vzhľadom na onemocnenia a zranenia, naša situácia nie je ideálna, no musíme sa s tým popasovať,“ vravel defenzívny stredopoliar Ružomberka, ktorý má za sebou skvelú jeseň.

Pred zimnou prestávkou tretí zverenci Petra Struhára mali na piatych „šošonov“ k dobru osem bodov. V prvom meraní síl v septembri pod Dubňom Ruža vyhrala 2:0, keď dvakrát skóroval Kochan, z toho raz z pokutového kopu.

Počas zimy v MŠK došlo k viacerým hráčskym odchodom – Bičachčjan (Štetín), Fazlagič (Wisla Krakov), Goljan (Sparta Praha), Jibryl (Zlaté Moravce) a Sluka (MTK Budapešť). V kolónke príchody figuruje jedno meno Konžana Mashikeho zo Senice.

Na základe aktuálne platných protipandemických opatrení, pre návštevníkov zápasu platí režim OP (očkovaní, prekonaní), pričom diváci môžu zaplniť maximálne 25 percent kapacity štadióna.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 20 výhier, 16 remíz, 42 prehier, skóre 78:140.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia