Dnes pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina

Dnes pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina

RedakciaŠport3.5.2022

Zajtra je na programe dohrávka 8. kola Fortuna ligy, nadstavbovej skupiny o titul MFK Ružomberok – MŠK Žilina. Stretnutie má výkop o 17. hod. Pôjde o konfrontáciu druhého a šiesteho tímu aktuálnej tabuľky.

Pôvodne stredoslovenské derby bolo naplánované na 29. apríla, lenže covid pod Čebraťom, ktorý vyautoval okolo desať hráčov, úplne kabínu rozglejil. Keď sa k tomu prirátali zranení chalani, nebolo absolútne reálne naplniť zápasovú súpisku. A tak Únia ligových klubov stretnutie preložila.

Nemôžem povedať, či sme na zajtra stopercentne pripravení. V takom prípade aj na lavičke bolo viac hráčov. Avšak urobili sme všetko preto, aby nám dôležitý zápas vyšiel. Vieme, v čom je Žilina silná, a takisto, čo my chceme hrať,“ rozhovoril sa tréner futbalovej Ruže Peter Struhár.

Futbalisti spod Čebraťa, hoci cez víkend pauzovali, zostali na druhej priečke pred Trnavou, ktorá vyšla naprázdno na Slovane (0:1), keď obaja rivali o vicemajstrovský titul „vykopali“ po 54 bodov. „Samozrejme, odskočiť Spartaku o tri body je veľká motivácia. Keďže potom do konca sezóny zostanú len dve kolá, mali by sme menší mečbal,“ vravel ďalej Struhár, ktorý ani dnes ešte presne nevedel, s akou jedenástkou zajtra vyrukuje. „S každým hráčom budem rozprávať ako sa cíti, potrebujem vedieť s kým môžem rátať.“

„Šošoni“ prvý raz nastúpia pod vedením už tretieho kouča v tejto sezóne Ivana Beláka. „Po tejto zmene Žilina môže byť, hoci jej hráčov dobre poznáme, trochu nečitateľná. Každý tréner má svoje predstavy. Môže zmeniť rozostavenie, či iné veci,“ dodal Struhár.

Naposledy v Trnave mužstvu, pre trest za červenú kartu doma proti Slovanu, chýbal kapitán Ján Maslo. Veľkú guráž na návrat mu však stlmil covid. „Uvidíme, ako budem na tom. Trápili ma teploty, užíval som aj antibiotiká,“ uviedol ružomberský stopér. „Posledný náš zápas som sledoval len v televízii a netajím, tŕpol som až do poslednej minúty. Bol som dosť nervózny. Domáci mali náznaky nejakých šancí, no chalani všetko ustáli. Veľmi sa teším, že sme definitívne tretí, ale určite urobíme všetko pre zisk strieborných medailí. Ja osobne som v poslednom čase mal dosť smoly, no nič s tým nenarobíte. Aj taký je futbal.“

Určite domácemu tímu budú chýbať maródi Martin Boďa, Samuel Šefčík, Marek Zsigmund a Jakub Tancik i vykartovaný Martin Regáli.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 22 výhier, 16 remíz, 43 prehier, skóre 85:141.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia