Dnes pod Čebraťom sa testovalo na COVID-19

Dnes pod Čebraťom sa testovalo na COVID-19

RedakciaŠport24.8.2020

Dnes (24. augusta) poobede na vlastnom štadióne absolvovali hráči a členovia realizačného tímu MFK Ružomberok povinné testy na prítomnosť koronavírusu pred zápasom 1. predkola Európskej ligy v Ženeve proti FC Servette.

Ide o už o náš štvrtý test na COVID-19, no tento je najdôležitejší. Po skúsenostiach Slovana v Lige majstrov na Faerských ostrovoch si musíme dávať veľký pozor, no pevne verím, že všetko bude v poriadku,“ vravel tréner futbalovej Ruže Ján Haspra. „Ak všetci budeme negatívni, tak podľa pravidiel UEFA, už k ďalšiemu testovaniu by nemalo dôjsť, ale nič to ešte nezaručuje. Tamojší epidemiológ, môže zareagovať aj inak,“ pokračoval Haspra, ktorý netrpezlivo bude čakať na oficiálne výsledky odobraných vzoriek. „Áno, sme trochu v napätí, lenže to platí o všetkých účastníkoch európskych pohárov. Vzhľadom na situáciu v krajine, ešte napätejšia by mala byť Ženeva,“ dodal tréner slovenského pohárového zástupcu.

Pri prvom testovaní (6. júna) chalani nevedeli, čo ich čaká a niektorí odberový „plac“ opúšťali aj s zvlhnutými očami. Pri tretej repríze už boli väčší hrdinovia. „Predtým sa mi lekár viac pohral v nose, takže bolo to dosť nepríjemné, navyše išlo o akýsi krok do neznáma. Je to však len o pár sekundách, takže dá sa to vydržať. Hlavné je, aby sme všetci boli v poriadku, tak ako doteraz,“ uviedol stredopoliar MFK Markek Zsigmund.

Pred testovaním máme všetci rešpekt, v krajnom prípade by sa mohlo sa stať, že do Švajčiarska ani neodletíme. Do večera zase každý z nás bude čakať na esemesku,“ dal sa počuť obranca Matej Čurma, ktorý takisto si už z zvykol na špeciálne pošteklenie v nose a v ústach.

V podobnom duchu rozprával aj ďalší muž ružomberskej zálohy Dalibor Takáč: „Odber je už v pohode, zvykli sme si. Všetci teraz budeme plní očakávania, ako to dopadne v laboratóriu. Aj keď si žiadnu pozitívnu vzorku nepripúšťam. Dnešné testovanie kľúčové, veď všetci dobre vieme, čo sa stalo Slovanu. COVID-19 je nevyspytateľný vírus, pričom človek ani nemusí vedieť, že ho nosí v tele.“

Odlet z Popradu do Ženevy majú ružomberskí futbalisti naplánovaný v stredu o 10:30 hod. Štvrtkový zápas proti Servette má výkop o 20:15 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia