Dnes štvrťfinálová odveta Spišská Nová Ves - Ružomberok

Dnes štvrťfinálová odveta Spišská Nová Ves - Ružomberok

RedakciaŠport26.3.2021

Bezprostredne po skončení prvého štvrťfinálového stretnutia play-off medzi MBK Ružomberok a ŠKBD Spišská Nová Ves (111:28), domáci kouč Juraj Suja vyslovil, želanie, aby v odvetnom zápase (hrá sa dnes o 18. hod.) všetky tri hráčky, ktoré pre zdravotné problémy zápas nedohrali – Radka Stašová, Sofia Živaljevičová a Dorota Kubáňová mohli nastúpiť.

K dispozícii nebude Kubáňová s výronom v členku, Stašová a Živaljevičová sú v poriadku, včera boli aj na spoločnom ľahkom tréningu družstva,“ povedal pre náš portál Suja.

Tréner Ruže priznal, že poriadne stŕpol, keď na palubovke zostala ležať Stašová. Takisto slzy na tvári strednej rozohrávačky neveštili nič dobré. „Radka dostala úder do kolena, s ktorým už absolvovala plastiku predného krížneho väzu. Samozrejme, veľmi sa zľakla. Aj ja som sa bál, či nedošlo natiahnutiu postranného väzu, ale k niečomu podobnému, teda k zraneniu, ktoré by si vyžiadalo nejakú pauzu. Čo sa týka Živaljevičovej, bolo to iba menšie podvrtnutie členku,“ pripojil Suja.

Večer sú na programe tri druhé zápasy 1. kola vyraďovacej fázy: Poprad – Young Angels Košice, Spišská Nová Ves – Ružomberok a BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Šamorín, posledný UMB Banská Bystrica – Piešťany príde na rad v sobotu.

Všetko nasvedčuje tomu, že v troch prípadoch sa štvrťfinále skončí po dvoch „bitkách“ (hrá sa dva víťazstvá), akurát v dvojičke Šamorín – ŠKP 08 Banská Bystrica sa situácia môže zauzliť. Doma favorizované Šamorínčanky vyhrali len o tri body 56:53. Práve z týchto dvoch tímov vyjde súper pre Sujove zverenky v semifinále, ktoré začína 31. marca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia