Dnes v Koniarne a aj v telke dôležitá basketbalová bitka

Dnes v Koniarne a aj v "telke" dôležitá basketbalová bitka

RedakciaŠport1.12.2021

Škoda, mohol to byť ďalší veľký podkošový event v ružomberskej Koniarni, aj s početnou diváckou kulisou. Kvôli protipandemickým opatreniam stretnutie 6. kola J skupiny Európskeho pohára FIBA MBK Ružomberok – Movistar Estudiantes Madrid sa dnes od 17. hod. odohrá pred prázdnym hľadiskom. Pred týždňom zápas nášho majstra s Lyonom mohla sledovať aspoň stovka divákov. Duel v priamom prenose odvysiela športový kanál televízie Joj.

Slovenský majster, bez ohľadu na dnešný výsledok, má už, vďaka trom výhram, postup do 32 – členného play – off vo vrecku a 15. a 22. decembra ho čaká 1. kolo vyraďovacej fázy. „Veľmi sme si pomohli nečakaným víťazstvom práve v Madride (55:51). Asi nikto nerátal, že v tomto zápase uspejeme. Bolo to veľmi príjemné prekvapenie,“ uviedla ružomberská krídelníčka Miroslava Praženicová, ktorá v Madride bola s osemnástimi bodmi, z toho tromi trojkami, najlepšou strelkyňou MBK.

Cieľ nášho pohárového zástupcu je jasný – postup spečatiť víťazstvom a tým skončiť v skupine na druhom mieste. „Opäť nás nečaká nič ľahké. Sila španielskeho družstva spočíva predovšetkým v individuálnych schopnostiach dobre stavaných hráčok, ktoré sa dokážu presadzovať v hre jedna ma jednu. Nám sa však v poslednom čase darí, čo potvrdzujú i výsledky. V kolektíve vládne pozitívna nálada a značné odhodlanie. Verím, že to prenesieme aj na palubovku a zápas zvládneme,“ pripojila Praženicová.

Výprava Movistaru Estudiantes pricestovala včera večer a po príchode si hráčky v Koniarni zatrénovali. Takisto s ružomberským basketbalovým stánkom sa Madrid, ktorý na zápasovú súpisku napísal deväť mien, zoznamoval aj dnes dopoludnia.

V 16 – člennej španielskej najvyššej súťaži, ktorá má vysoký kredit, Movistaru patrí deviata priečka, s bilanciou 4 víťazstvá a 6 prehier.

Súpiska MBK Ružomberok na dnešný zápas: Uramová, Stašová, Škvareková, Kubáňová, Turudičová, Buknová, Havranová, Praženicová, Motleyová, Tarnachowiczová, Burová, Graysová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia