Dnes v Lyone test ako hrom

Dnes v Lyone test ako hrom

RedakciaŠport20.10.2021

Ružomberské basketbalistky, ktoré dnes o 20. hod. čaká stretnutie 2. kola J skupiny Európskeho pohára FIBA proti ASVEL Lyon pod súperovými košmi, si tamojšiu palubovku aj dvakrát vyskúšali.

Dievčatá trénovali včera večer a dnes doobeda sme sa ešte trochu v hale ´pomotkali´. Je to štandardný športový stánok asi pre 1500 divákov,“ povedal nám tréner nášho majstra Juraj Suja.

Slovenského pohárového zástupcu čaká v krajine Galského kohúta mimoriadne silný tím. „Je to asi najťažší súper počas mojej ružomberskej trénerskej kariéry. Prirovnať a dá asi len k ruskému Kursku, s ktorým sme sa stretli v minulosti. Lyon je poskladaný z výborných európskych hráčok, ktoré patria k najlepším na kontinente. Spomenul by som aspoň belgickú rozohrávačku Julie Allemandovú, oporu francúzskej reprezentácie Marine Johannesovú, či srbskú krídelníčku Aleksandru Crvendakičovú,“ konštatoval Suja.

Aj samotné Sujove "baby" dobre vedia, proti komu večer vyrukujú. „Áno, je to družstvo, ktoré vzbudzuje rešpekt a ani nepatrí do tejto súťaže, skôr do Euroligy, kde pravidelne štartovalo,“ pritakala kapitánka Ruže Radka Stašová. „Keďže nastúpime proti hráčkam svetovej úrovne, nemáme čo stratiť. Sme radi, že si môžeme zmerať sily s takýmto súperom. Pred sezónou by ma niečo také ani nenapadlo. Je to vysoké družstvo, ktoré ťaží zo svojich hviezd. Nepotrebuje ani bohvieaký systém.“

Miroslava Praženicová pripomenula, že nebude to jej debut vo farbách MBK v tejto krajine. „V januári 2019 sme hrali v Tarbes (Ružomberok tam podľahol 48:62, no predtým doma vyhral 68:65, pozn. aut.), takže je to druhý raz.“ Aj reprezentačná krídelníčka si plne uvedomuje, kto bude na druhej strane ihriska, no zároveň je plná očakávania. „Lyon sa radí ku kandidátom na celkové prvenstvo vo FIBA Cupe. Osobne sa veľmi teším, že si zahrám proti takým výnimočným hráčkam,“ vyznala sa pre náš portál Praženicová a pripojila: „Oproti doterajším zápasom je dosť priestoru zlepšiť sa v každom segmente. Absentovala nám predovšetkým komunikácia v obrane, z čoho potom rezultovali aj ľahké inkasované koše. Keď idete hrať proti takémuto súperovi, každá z nás musí byť lepšia než v predchádzajúcich stretnutiach. Lyon je obrovská výzva. Samozrejme, našou ambíciou je zabojovať o čo najlepší výsledok.“

V druhom dnešnom zápase J skupiny o 20:30 hod. belgický Liége Panthers vyzve španielsky tím Movistar Estudiantes Madrid.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia