Dnes večer tretí ružomberský krok vo FIBA Cupe

Dnes večer tretí ružomberský krok vo FIBA Cupe

RedakciaŠport27.10.2021

Hoci za top favorita J skupiny Európskeho pohára FIBA je pasovaný francúzsky ASVEL Lyon, po dvoch kolách na čele tróni, zatiaľ stopercentný, Movistar Estudiantes Madrid. Práve s týmto španielskym družstvom si dnes večer, keď úvodný rozskok je stanovený na 20:30 hod., zmerajú sily ružomberské basketbalistky.

Slovenský majster včera večer a dnes dopoludnia trénoval v dejisku zápasu. „Hala je fajn a všetko je v poriadku,“ povedal nám z Madridu tréner podkošovej Ruže Juraj Suja, od ktorého sme sa tiež dozvedeli, že k dispozícii bude mať aj rozohrávačku Radku Stašovú a pivotku Marte Graysovú, teda hráčky, nad ktorými, pre zdravotné problémy, visel ešte pred odletom otáznik. „Graysová síce nie je na stopercent fit, ale môže hrať,“ potvrdil Suja.

Kým dievčatá včerajšie popoludnie strávili v hotelových izbách, šéfstvo si odskočilo aj do mesta. „Spolu s mojim asistentom Michalom Porubčanom a výkonným riaditeľom klubu Radoslavom Popelkom sme si boli pozrieť štadión Santiaga Bernabéua, kde futbalisti Realu hrávajú svoje domáce zápasy. Vonku bolo celkom teplo, keď ortuť vystúpila na dvadsať stupňov,“ prezradil hlavný kouč.

Zvedaví sme boli, či priamo v Madride, sa naša výprava nedozvedela ešte nejaké čerstvé informácie z kuchyne pohárového súpera. „Nemáme žiadne novinky, napriek tomu si myslím, že sme si Estudiantes dobre zmapovali,“ dodal Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia