Dnes žabky v Košiciach proti anjelkam

Dnes "žabky" v Košiciach proti "anjelkam"

RedakciaŠport26.10.2022

Dnes, v predohrávanom stretnutí 6. kola Niké extraligy basketbalistiek, Young Angels Košice privítajú MBK Ružomberok. Pôjde o súboj vlani tretieho a druhého tímu súťaže. Zápas sa začína o 17. hod. a v priamom prenose ho vysiela STV na svojom športovom kanáli.

Predchádzajúcu sezónu Košice dohrávali s tromi Američankami, pričom teraz majú čisto slovenské hráčky. Hoci kvalita ich kádra nedosahuje lanskú úroveň, máme pred podvečerným duelom rešpekt. Čaká nás nepríjemný súper, ktorý sa snaží o behavý basketbal a tlačiť loptu pod kôš, kde má nejaké vysoké hráčky,“ uviedol tréner vicemajstra Juraj Suja.

Ružomberčanky v nedeľu odohrali mimoriadne náročné stretnutie so Sláviou Banská Bystrica (58:50), v ktorom siahli až na dno svojich síl. „Je pravda, že proti Bystrici dievčatá išli na doraz. Už ale na to nemyslíme. Družstvo trénovali každý deň, teda v pondelok, v utorok i dnes dopoludnia. Verím, že rozumne a že hráčky budú dobre pripravené, oddýchnuté i nabité dostatočnou energiou,“ pokračoval Suja, ktorý si želá, aby jeho zverenky na východe vytiahli výkon podobných parametrov ako naposledy proti „pumám“.

Ružomberku v aktuálnej tabuľke patrí druhá priečka (za Piešťanskými Čajkami) s bilanciou 4 víťazstvá - 1 prehra. „Anjelky“ sú šieste (2 – 2), pričom k dobru majú odložené stretnutie 2. kola v Banskej Bystrici so Sláviou. Naposledy Young Angels prehrali v Šamoríne 57:62.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia