Do hlavného mesta dobehli štyri spokojné štafety z Ružomberského okresu

Do hlavného mesta dobehli štyri spokojné štafety z Ružomberského okresu

RedakciaŠport17.8.2020

Na 8. ročníku 345 km štafetového behu Od Tatier k Dunaju v hlavnej kategórii All družstvo Ružomberok v pohybe síce nezopakovalo druhé miesta z predchádzajúcich dvoch rokov, napriek tomu sa bežci domov mohli vracať so vztýčenými hlavami. Tentoraz výsledkom snaženia bola šiesta priečka pri stlačení doterajšieho maxima o takmer 23 minút. Lanský primát obhájila česká partia s názvom Why not? „Áno, päť tímov bolo pred nami, z toho tri maximálne špičkové, ale 140 za nami. Čo bolo v nás, to sme aj predali. Opäť výjazd do Bratislavy bol veľmi zorganizovaný, naozaj nič nám nechýbalo,“ rozprával jeden z bežeckých lídrov Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe Matúš Vlčko.

Tímový rekord si vytvorilo aj zoskupenie Liptovskí Lúžňania, ktorí pri treťom štarte boli o 13:30 min. rýchlejší než vlani a skončili tiež o dva stupienky vyššie, dvadsiatiprví. „Splnili sme svoje ciele, zdraví sme dobehli do Bratislavy a rovnako zdraví sme sa vrátili domov. Bola to paráda, aj výsledkovo sa nám darilo. Spomenúť treba aj bežecké počasie, pred dvomi rokmi mi teplomer v aute na hrádzi v Bratislave ukazoval 40 stupňov a teraz o sedemnásť menej,“ pochvaľoval si kapitán Lúžňancov Jozef Piller.

Novovzniknutý Flash Runners skončil na 42. pozícii. „Umiestnenie síce nie je najpodstatnejšie, no boli sme o 1:10 hod. lepší, než narátali organizátori podľa nahlásených časov. Každý však načrel na dno svojich síl. Hoci sme sa prvýkrát stretli, vytvorila sa vynikajúca partia, proste sme si sadli. Domov sme sa vracali maximálne nadšení a šťastní,“ žiarila kapitánka „Bleskových bežcov“ Jana Klačková.

Ouvertúru mala aj „cháska“ Ružomberok(Hobby-profíci), ktorej v konečnom účtovaní patril 44. „flek“. „Bolo to super, dobre, že sme do toho išli, každý si to užil. Podujatie som vnímal ako stretnutie ľudí, ktorí radi športujú a pozitívne myslia. Keď som aktívne behával ani nie za dve hodiny, aj s rozcvičkou, som mal po všetkom. Tu som bol do pretekov ponorený dva dni,“ nezakrýval nadšenie „matador“ Hobby profíkov Ladislav Pethö.

Z výsledkov: 1. Why not? 23:00:21, 2. Gorali MOK Mszana Dolna (Poľsko) 23:10:26, 3. Outlet Stone running team 2020 23:16:17, 6. Ružomberok v pohybe 24:31:59, 21. Liptovskí Lúžňania 27:56:20, 42. Flash Runners 29:39:36, 44. Ružomberok(Hobby-profíci) 29:40:23.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia