Do Klasika Liptovské Sliače štyri kovy a štyri rekordy

Do Klasika Liptovské Sliače štyri "kovy" a štyri rekordy

RedakciaŠport16.6.2021

„Samozrejme, že som spokojný, mám zlato a štyri nové slovenské rekordy,“ vrátil sa k nedávnym majstrovstvám republiky mužov, žien a masters v silovom trojboji Dušan Cevár z Klubu Klasik Liptovské Sliače, ktorý získal titul v kategórii masters 3 (nad 60 rokov) do 93 kg.

Šesťdesiatšesťročný Sliačan má stále skvelú „fazónu“ hoci v dvoch disciplínach činky dvíha so značným hendikepom. „Akurát naplno môžem ísť v tlaku na lavičke, aj s využitím špeciálneho dresu, ktorý spevňuje svaly a telu dodáva silu i väčšiu bezpečnosť. V drepe i v mŕtvom ťahu pretekám v obyčajnom tričku, mám totiž problémy s kĺbom a nechcem riskovať. Zostávam len na primeraných váhach. Pri maximálnom nasadení by sa v každej disciplíne dalo pridať okolo tridsať kíl. Ale nevadí,“ podal nám vysvetlenie Cevár.

Marián Bartánus si z Častej priviezol tri „kovy“ (druhý bol medzi mužmi, zlatý v masters 2, teda od 50 do 59 rokov a druhý v absolútnom poradí veteránov) v kategórii do 93 kg, no k Slovensku sa už nechcel dáko vracať. Po návrate ho totiž postihla nepríjemná galiba. „Stal sa mi kardinálny ´prúser´, mám šesť stehov na palci a môžem byť rád, že šľacha nie je chytená. Prerábam kúpeľňu a pritom sa mi to stalo. Smelo si dovolím povedať, že som prišiel o štyri strieborné medaily na majstrovstvách Európy, ktoré budú o necelý mesiac v Plzni. To mal byť vrchol mojej sezóny,“ ťažkal si Bartánus.

Napriek medailovej žatve majstrovstvá republiky tohto siláka nezastihli v optimálnej pohode. „Kvôli covidu som tri týždne vôbec netrénoval, choroba zo mňa vyžmýkala sily, bol som úplne vyčerpaný, hotový. V trojboji mi korona zobrala dobrých tridsať-štyridsať kilogramov,“ dodal Marián Bartánus.

Výkony – Bartánus (do 93 kg) 685 kg trojboj (245 kg drep + 170 kg tlak na lavičke + 270 kg mŕtvy ťah), Cévar (do 93 kg) 467,5 (145 + 140 + 182,5).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia