Do Koniarne prichádza americká dirigentka A. Motleyová

Do Koniarne prichádza americká dirigentka A. Motleyová

RedakciaŠport29.7.2021

Po chorvátskej pivotke Patricii Burovej, MBK Ružomberok predstavil ďalšiu novú hráčsku akvizíciu pre sezónu 2020/2021. Je ňou americká basketbalistka Adrienne Motleyová, ktorá sa narodila 22. septembra 1995 v holandskom Amsterdame.

Viac – menej pokračujeme v našej tradícii, keď sme opäť siahli aj po hráčke spoza veľkej mláky. Tieto basketbalistky majú svoju silu a herným prejavom prinášajú do našej extraligy takisto určitú atraktivitu,“ rozhovoril sa výkonný riaditeľ slovenského ženského šampióna z ostatných troch sezón Radoslav Popelka. „Ide o hráčku, ktorá absolvovala dobrú basketbalovú univerzitu v Miami a bola tiež súčasťou draftu do WNBA v roku 2019. V Európe už hrala vo viacerých kluboch. Motleyová je ´combo´ rozohrávačka, s ktorou môžeme rátať na post ´jednotky´ i ´dvojky´. Tiež sa spoliehame na jej streľbu z diaľky.“

Tréner ružomberského družstva Juraj Suja so 175 cm vysokou dirigentkou spája nemalé očakávania. „Nahradí nám na obvode Čiernohorku Sofiu Živaljevičovú, no určite na Motleyovú budeme klásť vyššie nároky. Hráčka má svoju kvalitu, hoci zatiaľ nesprobovala žiadnu európsku pohárovú súťaž, ani silnú ligu na našom kontinente. Myslím si, že jej potenciál je väčší, než ukázala v doterajšej kariére. Dostane priestor a verím, že svoju rolu dobre zvládne,“ uviedol Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia