Do Koniarne prichádza T. Kraislová z Piešťan

Do Koniarne prichádza T. Kraislová z Piešťan

Ján SvrčekŠport12.6.2024

Už dávnejšie je známe, že v extraligovom družstve žien MBK Ružomberok, ktoré v uplynulej sezóne v našej najvyššej súťaži získalo bronzové medaily, skončili dve hráčky zo základnej päťky – kapitánka Alexandra Buknová a Viktória Havranová.

Zatiaľ „Ruža“ angažovala jednu novú akvizíciu. Ide o Teréziu Kraislovú, doteraz hráčku Piešťanských Čajok. „Po štyroch rokoch v Piešťanoch som cítila, že nejaké zmena je nielen vhodná, ale dokonca nutná. Ponuka z Ružomberka prišla počas uplynulej sezóny. Vtedy som sa však ešte plne sústredila na naše ciele s Čajkami. No zároveň sa riešil i tento prestup, konštatovala 20 – ročná, 174 cm vysoká hráčka, ktorá nastupuje na pozíciách jedna a dva.

S basketbalom som začínala v Novom Meste nad Váhom, no najviac som vyrástla v Starej Turej. Doteraz som prakticky stále bola doma, no momentálne nastala úplne iná situácia. Človek sa musí adaptovať na veľkú zmenu, na nové prostredie. Zatiaľ všetko hodnotím len pozitívne,“ vysvetľovala mladá basketbalistka, ktorá v „nároďáku“ má na svojom konte štarty za „osemnástku“ a „dvadsiatku“.

Kým v majstrovských Piešťanoch družstvo ťahali hlavne legionárky, na novej adrese Kraislová vhupla do diametrálne iného kolektívu. „V prvom rade od seba mám vysoké očakávania. Dobre viem, akým smerom sa uberá ružomberský klub. Stavia predovšetkým na mladých slovenských hráčkach, ktoré dostávajú priestor, a tak môžu rásť. Mne sa takáto myšlienka páči,“ uviedla nová posila MBK.

V centre dolného Liptova sa Kraislová nebude venovať len hráčskej kariére. „Som študujúca basketbalistka. Z Trenčína som prestúpila do 2. ročníka Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku,“ dodala táto sympaťáčka.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia