Do Koniarne príde tím, ktorý Čajkám natrel takmer stovku

Do Koniarne príde tím, ktorý Čajkám natrel takmer stovku

Ján SvrčekŠport6.10.2023

Zajtra (7. októbra) v 3. kole Niké extraligy basketbalistiek o 17. hod. ženy MBK Ružomberok vo svojej hale nastúpia proti Young Angels Košice.

Družstvo trénera Juraja Suju s týmto súpera sa vlani stretlo v play-off o 3. miesto a vyhralo na zápasy 2:1. Odvtedy sa však v tíme „anjelok“ dosť toho zmenilo a skončil aj hlavný kouč Radko Dvorščák. Len nedávno košický klub angažoval tri Američanky Shaughessy Liilefieldovú, Nicole Hailey Leidelovú a Kristinu Morgan Kingovú. Práve tie predvčerom výrazne pomohli družstvu k víťazstvu 97:94 nad obhajcom titulu Piešťanskými Čajkami, keď spolu nastrieľali 70 bodov.

Čo poviete k zajtrajšiemu stretnutiu? - oslovili sme trénera ružomberského tímu Juraja Suju.

„Bude to ťažký zápasy. Young Angels majú tri kvalitné americké hráčky a okolo nich slušné slovenské basketbalistky. Najväčšia sila súpera je jednoznačne v útoku.“

Aký je na to recept?

„Dobre brániť a dosiahnuť viac bodov ako súper. Samozrejme, ako vždy to bude tiež o každom individuálnom výkone a plnení stanovených úloh.“

Veľmi vás zaskočil stredajší výsledok z Košíc?

„Čakal som, že Piešťany, keďže cestovali na zápas oslabené, to budú mať ťažké.“

Ešte dovoľte zmeniť tému. Včera sa verejnosť dozvedela, že novým trénerom slovenskej ženskej reprezentácie basketbalistiek bude Martin Pospíšil, ktorý po štyroch rokoch vystriedal práve vás. Nebude vám ´nároďák´ chýbať?

„Nepozerám sa na to takýmto spôsobom. Nateraz stačilo.“

V obch kvalifikačných cykloch ste dostali Slovensko na majstrovstvá Európe. Neboli ste preto nemilo prekvapený, že vás neoslovili?

„Vôbec to nerozpitvávam a neriešim. Takto to funguje vo svete. Skončil mi kontrakt a nikto nebol povinný ma osloviť, ani sa so mnou porozprávať, či poďakovať. Tak sa aj stalo."

Foto: facebook Slávia Banská Bystrica, fiba

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia