Do Popradu basketbalová Ruža vycestuje až v januári

Do Popradu basketbalová Ruža vycestuje až v januári

RedakciaŠport8.12.2022

V základnej časti Niké extraligy basketbalistiek do skončenia základnej časti zostávajú ešte štyri kolá a jeden dohrávaný duel BAM Poprad – MBK Ružomberok, ktorý je naplánovaný na 11. januára 2023. Známe sú už aj termíny a formáty Slovenského a Česko-Slovenského pohára žien.

Záverečný turnaj Slovenského pohára za účasti šiestich družstiev sa uskutoční 20. - 22. januára 2023, pričom jeho dejisko ešte nie je známe. Čo sa týka účastníkov, rozhodujúca bola extraligová tabuľka po polovice základnej časti. Na jej základe sa kvalifikovalo prvých päť tímov Piešťany, Ružomberok, Slávia Banská Bystrica, ŠBK Šamorín a Young Angels Košice. Podľa tohto poradia budú aj jednotlivé celky nasadené. Šiesty účastník vzíde z dvojice Young Angels Košice U 23 a MBK Stará Turá. Prvý zápas Košičanky vyhrali v Starej Turej 81:43. Úvodný deň sú na programe dve stretnutia, podľa kľúča tretí so šiestym a štvrtý s piatym. Až v semifinále zasiahnu do bojov Ružomberok a Piešťanské Čajky,“ informoval nám výkonný riaditeľ MFK Ružomberok Radoslav Popelka.

Druhý ročník „Federálneho pohára“ bude 10. - 12. marca 2023 hostiť Hradec Králové. Na východe Čiech pôjde o formát Final Eight, na ktorom sa predstavia najlepšie štyri celky z Čiech a Slovenska po základnej časti domácich súťaží. Podľa umiestnenia v tabuľke budú aj nasadené.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia