Do Ružomberka zavítala Summer Beach Tour 2020

Do Ružomberka zavítala Summer Beach Tour 2020

RedakciaŠport17.8.2020

Hoci išlo „len“ o turnaj B série majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale (Summer Beach Tour 2020), v areáli Fitness centra California sa zišla skvelá konkurencia, aj s „eliťákmi“, keď z „áčka“ chýbalo iba pár dvojíc. Ružomberský „podnik“ spolu s rovnakým podujatím v Strážskom boli poslednými zástavkami Tour 2020 pred veľkým finále 22. a 23. augusta na bratislavskom Draždiaku.

Mali sme 16 mužských a 12 ženských dvojíc a smelo môžem hovoriť i o výbornej športovej úrovni. Veľmi ma teší, že organizačne sa nám podarilo turnaj zvládnuť po všetkých stránkach, čo ocenili aj prítomní zástupcovia Slovenskej volejbalovej federácie. V niektorých veciach, podľa ich slov, sme išli až nad rámec zaužívaného štandardu. Čo sa týka počasie, bolo, napriek dosť hrozivým predpovediam, super. Smial som sa, že účastníci si ´nebíčko´ predplatili v štartovnom,“ konštatoval šéf podujatia a predseda poriadajúceho Beachvolleyballového klubu Ružomberok Tomáš Varga.

U mužov na zlato dosiahli Zvolenčania Marek Ľudha a Ľuboš Nemec. „Na týchto kurtoch sme boli prvý raz, je to pekný ´areálik´, navyše s maximálne snaživými organizátormi. Tiež starostlivosť o hráčov bola veľmi dobrá. Čo sa týka športovej časti, viac – menej sme zvládli rolu favorita, pričom išlo už o naše piate víťazstvo v rámci tohtoročnej Summer Beach Tour. Finálové zápasy sa tešili aj slušnému diváckemu záujmu,“ hodnotil Marek Ľudha, predtým „šestkový“ volejbalista Prievidze.

Ženskú odnož ovládla dvojica Dominika Nestarcová (Pezinok), Eva Eleková (Zvolen). „S Dominikou sme spolu hrali prvý raz, oslovila som ju, keďže sa mi zranila ´parťáčka´ Ľubica Šípošová, s ktorou som vyhrala dva tohtoročné turnaje. Bola to naša úplná premiéra, veď spolu sme ani netrénovali. Zažila som už dosť daždivých ´beachov´ a ani teraz to podľa predpovedí nevyzeralo ružovo, no všetko vyšlo perfektne. Pri kurtoch bolo dosť ľudí, oba dni sa niesli v príjemnej atmosfére,“ vravela spokojná Eva Eleková.

Za povšimnutie stojí, že po Andrey Štrbovej, ktorá sa nedávnom na Klačne objavila na medzinárodnom turnaji v mixoch, do Ružomberka zavítala ďalšia osobnosť slovenského plážového volejbalu, bývalá dlhoročná reprezentantka Dominika Nestarcová, ktorá spolu s Natáliou Dubovcovou, dnes Přídalovu, brázdila podujatia World Tour.

„Dospelácky“ turnaj si sprobovala aj mladučká dvojica VK One Ružomberok Peter Krška a Filip Makónyi, ktorej sa podarilo „uchmatnúť“ jedno víťazstvo. „Keďže je to doma, povedali sme si, prečo nevyužiť takú príležitosť. Je to hlavne cenná skúsenosť do budúcna,“ podotkol 18 – ročný Krška, ktorý „beachu“ sa venuje doplnkovo popri nosnej atletike, kde jeho disciplínou je beh na 400 m prekážok.

Výsledky – muži: 1. Ľudha, Nemec (obaja Zvolen), 2. Povrazník (Banská Bystrica), Bartík (Lieskovec), 3. Nemešanský, Hovorka (obaja Žilina), ženy: 1. Nestarcová (Pezinok), Eleková (Zvolen), 2. Reginová, Harmanová (obe Banská Bystrica), 3. Budajová, Spevárová (obe Bratislava).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia