Do siedmej a ôsmej ligy LFZ postúpili po dve mužstvá

Do siedmej a ôsmej ligy LFZ postúpili po dve mužstvá

Ján SvrčekŠport7.7.2023

Včera (6. júla) v reštaurácii Liptov 1713 v Liptovskom Mikuláši bol vyžrebovaný nový ročník (2023/2024) súťaží riadených Liptovským futbalovým zväzom (LFZ).

Do súťaží dospelých sa prihlásili všetky mužstvá, ktoré majú právo štartu, takže nikto by nemal chýbať,“ povedal nám sekretár LFZ Vladimír Hubka. „Siedma a ôsma liga za začne 13. augusta a deviata, ktorá má osem účastníkov, 27. augusta.“

Z najvyššej liptovskej súťaže prvá Palúdzka postúpila do šiestej ligy. Keďže z nej nevypadlo žiadne mužstvo z regiónu Liptova, z ôsmej ligy do siedmej išli až dva tímy Tatran Hybe a ŠK Lúčky – kúpele. Siedmu ligu opustil posledný TJ Štart Liptovský Ján. Z ôsmej ligy sa porúčali Liptovské Vlachy, ktorým v rukách skončil „Čierny Peter“. Nováčikmi tejto súťaže sú prvé dva celky z lanskej IX. ligy, a to TJ Sokol Komjatná a OŠK Jamník.

V Bratislave bolo zase včera vyžrebované predkolo Slovenského pohára vo futbale, v ktorom o postup do 1. kola zabojuje 102 mužstiev. V predkole (22. júla) sa predstaví aj jeden tím z Ružomberského okresu, a to OŠK Švošov, ktorý nastúpi v Palúdzke. Mužstvá z najvyšších dvoch republikových súťaží zasiahnu do Slovnaft Cupu v 2. kole, ktoré je naplánované na 23. augusta. Celkove sa do pohárovej súťaže prihlásilo rekordných 281 tímov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia