Do V. ligy Važec a ešte bitka o šiestu ligu

Do V. ligy Važec a ešte bitka o šiestu ligu

RedakciaŠport25.6.2021

Keďže v šiestej lige Liptovského futbalového zväzu (LFZ) dva tímy Vavrišovo a Liptovský Ján dosiahli rovnaký počet bodov (28), mal sa 4. júla medzi nimi odohrať barážový (odvetný) duel v Liptovskom Jáne. Ten ale na zväz oznámil, že nemá záujem sa prihlásiť do V. ligy a preto došlo k zrušeniu stretnutia. FK Liptovský Ján bol vyhlásený za majstra Liptova, ale do V. ligy postupuje FK Važec.

Siedma liga vyvrcholí trilerom. Po naplnení jesenného programu trojica mužstiev na špici sa dostala zhodne na 31 bodov – Černová, Partizánska Ľupča a Iľanovo. Na rad teraz prichádza minitabuľka a odvetné vzájomné zápasy: 27. júna o 18. hod.: Černová – Partizánska Ľupča, 30. júna o 18. hod.: Partizánska Ľupča – Iľanovo a 4. júla o 18. hod.: Černová – Iľanovo. Do najvyššej liptovskej súťaže postúpia dva najlepšie celky.

Vyžrebovanie nového ročníka súťaží LFZ sa uskutoční 1. júla, so začiatkom o 15.30 hod. na aktíve športovo – technickej komisie v Liptovskom Mikuláši. Ešte predtým (o 13. hod.) zasadne výkonný výbor.

Zajtra (26. júna) sa na ihrisku ŠK TJ Iskra Hrboltová koná futbalový Memoriál Vendelína Kmeťa a Jozefa Húšťu. Pri tejto príležitosti domáci futbalisti chystajú aj oslavu svojho postupu do siedmej ligy.

Program turnaja: o 10.30 hod.: Hrboltová – TJ Valaská Dubová (VII. liga), o 12.15 hod.: TJ Olešná (VI. liga, Oblastný futbalový zväz Kysúc) – OŠK Istebné (VI. liga, Oblastný futbalový zväz Dolný Kubín), o 14.45 hod.: o 3. miesto, o 16.30 hod.: finále. Hrá sa 2 krát 40 min. Pripravený je aj sprievodný program.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia