Do Zlatých Moraviec (aj) s úlohou stlačiť domáce straty

Do Zlatých Moraviec (aj) s úlohou stlačiť domáce straty

RedakciaŠport9.9.2021

Po asociačnej prestávke 7. kolo našej najvyššej futbalovej súťaže otvorí zajtrajší zápas (10. septembra) ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok, ktorý má výkop o 17. hod.

Chlapci pracovali veľmi dobre, v tréningovom procese sme sa zvlášť zamerali na zakončovanie akcií. Je to problém, ktorý sa s nami ťahá od začiatku sezóny, predovšetkým v domácich stretnutiach. Celkove sme však dali málo gólov. Až samotné stretnutie odkryje, či sme sa dobre pripravili. Do Zlatých Moraviec ideme s jednoznačným zámerom preseknúť doterajšiu streleckú mizériu,“ uviedol kouč ružomberského mužstva Peter Struhár.

Tri domáce bezgólové remízy Ruže sa do tabuľky pravdy premietli šiestimi mínusovými bodmi. „Tie body nám už nikto nevráti, pred nami je však ďalšia možnosť získať plusové vonku a preto chceme všetko spraviť,“ pripojil Struhár.

Mužstvu spod Čebraťa patrí v aktuálnej tabuľke siedma priečka (1 víťazstvo, 4 remízy), so skóre 4:3, pričom len dva body stráca na štvrtý Trenčín. „Zlaté Moravce sa boria s obdobným problémom ako my, takisto sa im strelecky nedarí,“ povedal na adresu mužstva, ktoré má vysoko pasívne skóre 3:12 a len štyri „bodíky“, útočník MFK Štefan Gerec. „Chceme to využiť a vyhrať. Po domácich stratách si potrebujeme opraviť chuť. Myslím si, že ViOn, po odchode niektorých hráčov, nemá takú situáciu ako v minulej sezóne.“

Gereca sme sa tiež spýtali, či mužstvu viac nesedia súperove ihriská, keďže vo vlastnom „hrade“ sa zatiaľ ani raz nedokázalo presadiť. „Doma súperi sa snažia viac útočiť, čím sa sa vytvára priestor na protiútoky. Na takýto spôsob hry máme aj vhodné rýchle typy hráčov,“ odvetil dôležitý článok ružomberskej ofenzívy.

V predchádzajúcom súťažnom ročníku Liptáci doma vyhrali 2:1 a na ViOn - e podľahli 1:3. V uplynulej sezóne Zlaté Moravce dosiahli zatiaľ najlepšie umiestnenie (piatu priečku) na prvoligovej scéne vo svojej histórii. No po jej skončení sa s klubom rozlúčili viacerí dôležití hráči na čele s Balajom, Hrnčárom, či brankárom Chovanom.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 12 výhier, 7 remíz, 13 prehier, skóre 46:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia