Dobrá správa z testovania

Dobrá správa z testovania

RedakciaŠport5.11.2020

Všetky vzorky boli negatívne,“ zvestoval nám po dnešných antigénových testoch družstva žien na COVID-19 výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „Netajím, aj sme si vydýchli. Sme radi, že dievčatá po preventívnej karanténe už dnes znovu obnovili tréningový proces. Samozrejme, bez troch hráčok, ktorým predchádzajúce testovanie vystavilo na niekoľko dní stopku. Takisto dnes chýbala srbská reprezentantka Teodora Turudičová, ktorá odletela domov, keďže je v nominácii na dva kvalifikačné stretnutia svojho národného tímu o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti Litve a Turecku.“

Náš majster pod ženskými košmi kvôli karanténe neodohral posledné dve extraligové stretnutia proti banskobystrickým celkom – v sobotu pod Urpínom s BK UMB a včera vo svojej hale s ŠKP 08.

Teraz v najvyššej súťaži pod ženskými košmi nasleduje asociačná prestávka. Po nej Ruža mala 15. novembra nastúpiť v Spišskej Novej Vsi, no zápas bol preložený na 25. novembra. „O túto zmenu sme požiadali kvôli reprezentantkám. Čo sa týka dvoch odložených stretnutí, ešte termíny dohrávok nie sú známe,“ doplnil Popelka.

V novembri zverenky trénera Juraja Suja, podľa vyžrebovania čakajú ešte dva zápasy: 21. doma s Piešťanmi a 28. v Poprade.

Len mimochodom, zajtra (6. novembra) v „seriáli“ testovania budú pokračovať Suja, ako kouč národného družstva Slovenska spolu s reprezentantkami Miroslavou Praženicovou-Mištinovou a Radkou Stašovou, v zmysle manuálu FIBA, pred kvalifikačným duelom o ME 12. novembra proti Holandsku v Amsterdame.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia