Dobrá správa zo životného prostredia

Dobrá správa zo životného prostredia

RedakciaŠport16.11.2022

Stretnutie 17. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a ViOn – om Zlaté Moravce sa v pôvodnom termíne (5. novembra) neodohralo pre ekologickú haváriu. Prezídium Únie ligových klubov stanovilo dátum dohrávky na 27. novembra 2022 (o 15:30 hod.), no aj s klauzulou, že definitívne miesto konania tohto duelu bude potvrdené po vyhodnotení situácie na ihrisku MFK Ružomberok.

Na jeseň sa už v Ružomberku asi nebude hrať na hlavnom ihrisku. Aj takéto konštatovanie sme si mohli prečítať v jednom denníku. Čierny scenár sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nenaplní a klub spod Čebraťa nebude nútený vycestovať na štadión Národného tréningového centra v Poprade.

Od Inšpektorátu životného prostredia sme včera dostali zelenú. Preto môžeme dávať ihrisko do pôvodného stavu a s prácami sa už aj začalo. Verím, že odložený domáci zápas proti Zlatým Moravciam odohráme na vlastnom štadióne. Všetko robíme preto, aby sa tak stalo. Dúfam, že už nenastanú žiadne ďalšie problémy a ani počasie nám situáciu neskomplikuje,“ povedal pre náš portál generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Takže „malé vápno“ na severnej strane ihriska zase dostane svoj futbalový dizajn. „Materiál na zasypanie jamy sme už mali vopred pripravený. Keď prišlo kladné stanovisko, hneď sme sa pustili do roboty. Postupne pred bránou budú položené jednotlivé vrstvy, tak ako treba a na záver nová časť trávnika,“ doplnil Ľ. Golis.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia