Dočkajú sa fanúšikovia Ruže po vyše ôsmich mesiacoch víťaznej radosti?

Dočkajú sa fanúšikovia Ruže po vyše ôsmich mesiacoch víťaznej radosti?

RedakciaŠport20.6.2020

Po tesnej prehre na bratislavskom Tehelnom poli so Slovanom (0:1) futbalisti MFK Ružomberok sa aj v 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy predstavia na ihrisku súpera. V nedeľu (21. júna) o 18. hod. nastúpia v Michalovciach proti miestnemu MFK Zemplín.

Liptáci na šiestej priečke strácajú dva „bodíky“ na štvrtú Trnavu a tiež na svojho zajtrajšieho súpera, ktorému patrí piaty ´flek´.

Hoci na tretie miesto, ktoré si drží Dunajská Streda, už nemôžu dosiahnuť, tréner Ruže Ján Haspra dôležitosť zápasu nijako neznižuje. „Motivácia je obrovská, chceme v súťaži skončiť na štvrtej pozícii. Tá by za celú sezónu lepšie mužstvu slušala ako súčasné postavenie. V Michalovciach jednoznačne myslíme na bodový zisk, hoci bude to veľmi náročný duel, chlapci majú v nohách ťažký pohárový zápas z Dunajskej Stredy. S kolegom Marekom Saparom sa určite trochu pohráme so zostavou,“ povedal pre náš portál Haspra, ktorý okrem predchádzajúcich maródov Kochana, Twardzika, Kojnoka, Zsigmunda a T. Bobčeka, nemôže na východe republiky rátať ani s Kostadinovom. Ten sa zranil v stredu na Žitnom ostrove.

Osobitný náboj stretnutie bude mať pre ružomberského útočníka Martina Regáliho, ktorý vlani v lete práve z Michaloviec prestúpil pod Čebrať. „Našim súperom je klub, v ktorom som vyrastal. Čo sa týka kádra, veľa pohybov tam nenastalo, takže poznám takmer všetkých chalanov. Podľa mňa, Michalovce majú dobre vyskladaný tím, zo skúsených hráčov na čele s Igorom Žofčákom až po mladých chlapcov, no svoje zastúpenie má i stredná generácia. Domáci sa určite budú snažiť rehabilitovať za predchádzajúcu vysokú prehru 0:5 v Dunajskej Strede. Hoci v hlavách už máme aj blížiacu sa domácu semifinálovú odvetu Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede, ligu takisto berieme maximálne vážne,“ vravel 26 – ročný muž ružomberskej ofenzívy.

Za povšimnutie stojí, že Michalovce v najvyššej súťaži zatiaľ nikdy Ružomberok nezdolali. V aktuálnej sezóne doma prehrali 0:1 a jarný duel v Liptove sa skončil remízou 1:1. Ešte pripomeňme, že "Hasprovci" naposledy vo Fortuna lige zvíťazili 9. novembra v Žiline 2:1. Odvtedy odohrali osem "majstrákov" s bilanciou 6 remíz a 3 prehry.

Zápas, ktorý ako hlavný rozhodca povedie Micheľ, v priamom prenose vysiela Dvojka.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 8 výhier, 6 remíz, 8 prehier, skóre 28:12.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia