Dôležité víťazstvo ružomberských basketbalistiek v EP FIBA

Dôležité víťazstvo ružomberských basketbalistiek v EP FIBA

RedakciaŠport1.11.2018

Z Koniarne vo štvrtok večer letela pre priaznivcov ružomberského športu fantastická správa, domáce basketbalistky v Európskom pohári FIBA po hrdinskej bitke zdolali maďarského vicemajstra a víťaza tamojšieho národného pohára Atomerőmű KSC Szekszárd 65:58.

Elektrizujúca atmosféra, perfektný, vysoko koncentrovaný výkon Ruže a napokon veľmi cenný triumf. Podkošové divadlo plné emócií, pre 1300 divákov úžasný zážitok.

Ružomberčanky tak, ako im je v tejto sezóne vlastné, opäť vybehli na svojho súpera. Hneď od začiatku vysoké domáce obrátky priniesli 6 – bodovú minišnúru a v 6. min. aj odskok o osem bodov – 12:4. Keď však v závere vstupnej „štvrtky“ Szekszárd docielil sedem bodov v rade, svietil na tabuli „egál“ - 15:15, no bolo to prvý a poslednýkrát. Domáce družstvo, ktoré išlo vkuse na doraz, malo až do záverečného klaksónu navrch.

V 23. min. sa domáci náskok nebezpečne scvrkol iba na dva „bodíky“ (35:33), lenže hneď na to MBK udrel 11 – bodovým brejkom a získal 13 – bodový lauf (46:33, v 27. min.), ktorý bol v zápase najvyšší.

Szekszárd sa ani na chvíľu nevzdával, pritvrdil v obrane, za každou loptou išiel doslova buldočím spôsobom i tak na Sujovu družinu nemal. Domáce dievčatá až do konca bravúrne držali plán svojho kouča. Keď do naplnenia riadneho hracieho času zostávalo 1:10 min., MBK sa vzdialil na 63:56. Dvojkový kôš Američanky McCallovej už nerozdúchal nádej maďarského tímu na zvrat. Hneď na to domáca pivotka Šikšniuté duel zaklincovala – 65:58.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: Dievčatám patrí veľké poďakovanie, porazili tím, ktorý má neskutočnú silu. Málokedy je možnosť stretnúť sa s takou osobnou obranou ako v tomto stretnutí, bolo to až na hranici agresivity. Pred zápasom sme si povedali, že chceme odchádzať z haly hrdí na seba. Tak sa aj stalo, dievčatá odovzdali všetko, čo v nich bolo. Skvelí boli diváci, ktorí prišli v hojnom počte. Po veľa rokoch zažila v Koniarni nádherný basketbalový večer vysokej európskej úrovne.“

Željko Djokič tréner Szekszárdu: „Atmosféra v hale bola vynikajúca, no mrzí mrzí ma, že dievčatá nezahrali podľa mojich predstáv. Ružomberok naplno šliapal od prvého momentu, vyhral všetky štyri štvrtiny. Našou veľkou zbraňou býva trojková streľba, no s takouto úspešnosťou, ako sme mali teraz, nie je množné vyhrávať zápasy. Ďalším kľúčovým momentom bolo, že v prvej štvrtine sme súperovi dovolili dosiahnuť šesť útočných doskokov. Chýbala nám tiež ozajstná líderka na ihrisku.“

MBK Ružomberok – KSC Szekszárd 65:58 (17:15, 31:26, 49:43)

Body MBK: Ellenbergová 20, Šikšniuté 17, Jackovecová 11, (Markovičová 8, Jefferyová 6, Mištinová 3 – najviac bodov Szekszárdu: McCallová 20, Gerebenová a Jovanovičová po 8. 1300 divákov. Štvrtiny: 17:15, 14:11,18:17, 16:15.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia