Dôležitý duel Ružomberok - Zlaté Moravce pred prázdnym hľadiskom

Dôležitý duel Ružomberok - Zlaté Moravce pred prázdnym hľadiskom

RedakciaŠport2.10.2020

Zajtra v 9. kole našej najvyššej futbalovej súťaže ružomberskí futbalisti o 19. hod. nastúpia proti ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble.

Pre mužstvo spod Čebraťa je to šanca na reparát po predchádzajúcom „výbuchu“ (0:5) na Slovane. „Už nie je čas, ani priestor na také výstrelky, aké sme predviedli na Tehelnom poli. V porovnaní s bratislavským zápasom je vo všetkom nevyhnutný posun vpred. Hráči musia zlepšiť kombinácie v strede ihriska, byť dôraznejší pred oboma bránami, takisto podstatne rýchlejší pri návrate do defenzívy a v prechode do útoku. Diametrálne inak treba stretnutie zvládnuť i po taktickej, technickej a mentálnej stránke. Stále tvrdím, že naše mužstvo má značný potenciál, len ho na ihrisku nepotvrdzuje, čo ma trochu trápi,“ rozhovoril sa kouč momentálne deviateho tímu Fortuna ligy Ján Haspra.

V týždni MFK rutine zvládol duel 3. kola Slovnaft Cupu, keď vyhral na štadióne treťoligového Tatrana Prešov 4:1. „Samozrejme, že výsledok a výkon mužstva napravil náladu v kabíne, no túto tému už nemám rád. Raz hovoríme o zlepšení, potom zase o zhoršení. Chalani musia tak hrať a trénovať, aby sa pohoda u nás zastabilizovala na dlhšie obdobie,“ pokračoval Haspra.

ViOn sa po ôsmich zápasoch nachádza na siedmej priečke s bilanciou 2 víťazstvá, 3 remízy a 3 prehry, keď získal o dva body viac ako Ružomberok. Naposledy zverenci trénera Ľuboša Benkovského doma prevalcovali Žilinu 4:0 a na svojom konte majú aj skalp majstrovského Slovana (2:1). „Čaká nás veľmi kvalitný a dobre vyskladaný tím, ktorý, podľa mňa, v našom ligovom pelotóne patrí do prvej štvorky,“ dodal Haspra, tomu zajtra budú chýbať traja maródi Mojžiš, Brenkus a T. Bobček.

V uplynulej sezóne zo vzájomných konfrontácií lepšie vyšli Zlaté Moravce, keď doma vyhrali 4:2 a stretnutie pod Čebraťom sa skončilo bezgólovou remízou.

Na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré sa týka aj organizácie hromadných športových podujatí, sobotňajšie stretnutie sa odohrá bez divákov, pretože už počet hráčov, členov realizačných tímov, rozhodcov, delegátov a ostatných nevyhnutných osôb z hľadiska organizácie zápasu prevyšuje číslo päťdesiat.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 7 remíz, 6 prehier, skóre: 61:34.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia