Dolnoliptáci uzavreli aj šiestu ligu

Dolnoliptáci uzavreli aj šiestu ligu

RedakciaŠport6.11.2022

Dnes ešte v VI. lige boli v akcii všetky tri mužstvá z dolného Liptova. Išlo o posledné jesenné dohrávky.

Švošov, ktorý jedenásť „majstrákov“ ťahal sériu bez prehry, po tom, čo v utorok „pukol“ v Trstenej (1:2) si dnes kalich horkosti vypil, hoci dosť nečakane, aj v Liesku (1:2). „Na rozdiel od Trstenej, dnes sme si nezaslúžili prehrať. Do inkasovaného gólu chlapci mali všetko pod kontrolou a mohli viesť 3:0. Potom sme prišli o vylúčeného hráča, avšak aj v desiatich sme sa dostávali do šancí, no pykali sme za našu koncovku. Súper bol maximálne efektívny,“ konštatoval švošovský kouč Michal Poništ.

Smelo možno povedať, že v domácom stánku sa blysla Likavka, keď po šnúre siedmich prehier, zdolalo štvrté Chlebnice 1:0. „Bol to veľmi ťažký zápas. V poli vyrovnaný, ale na šance sme súpera prevýšili. Po našom góle, to bol predovšetkým veľký boj a nervák až do konca. Týmto víťazstvom sa mužstvo dostalo z najhoršie von,“ konečne mal dôvod na spokojnosť likavský tréner Ivan Dittrych.

Ešte väčšia dráma bola v Liptovskej Teplej, kde pricestovala Rabča. Domáci v 50. min. viedli 2:0, no v 87. min. bolo vyrovnané. V závere tri body pre Teplanov v skrumáži, po priamom kope, „vydoloval“ Marek Milan. „Treba priznať, aj šťastie stálo pri nás. Lenže iba bod by z nášho pohľadu bol veľmi krutý. Veď sme mohli viesť aj 5:0. Takto vládne maximálna spokojnosť,“ uviedol tréner nováčika súťaže Ján Kovalčík.

Švošov zimuje na čele so štvorbodovým náskokom pred Vavrečkou a Liptovskou Teplou. Likavka patrí desiata priečka.

Výsledky: OŠK Likavka - TJ Tatran Chlebnice 1:0 (1:0), 34. Šimo, 150 divákov, OŠK Renop Liptovská Teplá - TJ Oravan Rabča 3:2 (1:0), 18. a 50. Greguška, 90. Milan - 72. a 87. Macala, 100 divákov, TJ Sokol Liesek - OŠK Švošov 2:1 (0:1), 57. Kubás, 76. P. Hrkeľ - 31. Š. Žiara, 101 divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia