Doma by mal domáce väzenie

Doma by mal domáce väzenie

RedakciaŠport8.6.2020

Ružomberský stredopoliar Tihomir Kostadinov mal v sobotu v Nitre (0:0) zápasovú ouvertúru od vypuknutia pandémie koronavírusu. Len predchádzajúcu nedeľu sa totiž vrátil zo Severného Macedónska na Slovensko a tak nestihol predchádzajúce dva duely Ruže s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

„Akurát minulý pondelok po celodennej ceste autom, som mal ľahší tréning, potom som už všetko robil naplno s mužstvom. Podľa mojich pocitov som prišiel dobre pripravený, veď doma som denne individuálne na sebe pracoval. Iné je však behať sám bez lopty, ako pracovať na tréningu s ostatnými chalanmi. Futbal je čisto kolektívny šport, s dvadsiatimi dvomi mužmi na ihrisku. Preto aj duel v Nitre, po trojmesačnej zápasovej prestávke, bol svojim spôsobom špecifický. Veď mal som za sebou strašne dlhú pauzu bez lopty, čo človek cíti. Futbal sa však ani za takýto čas nedá zabudnúť hrať. Myslím si, že tých 45 minút som zvládol v pohode. Tréner mi doprial len polčas, že aby sa niečo nestalo, náhodou nedošlo k dákemu zraneniu,“ hovoril 24 – ročný Balkánec.

Kostadinov sa teší z návratu do Liptova. Dlho čakal, kým sa v jeho krajine otvoria hranice a momentálne v Severnom Macedónsku opäť došlo k pritvrdeniu koronaopatrení. „Nemáme dobré čísla, počty nakazených zase rastú, denne ide o 100-120 osôb, čo je príliš veľa. Od štvrtku do nedele bol u nás obnovený úplný zákaz vychádzania z domu, čiže vyhlásená 24 – hodinová karanténa. Myslím si, že vláda môže aj znovu zatvoriť hranice. Veru, už by som nechcel byť doma uväznený, som rád, že som využil hneď prvú možnosť na presun. Hoci nedalo sa cestovať letecky, tak ako som plánoval. Nikto nevie, ako sa u nás bude situácia ďalej vyvíjať, keďže trend s pozitívnymi testami je zlý. Diametrálne iná je situácia na Slovensku,“ dodal futbalista spod Čebraťa.

Kostadinov do Ružomberka z dedinky Miravci cestoval spolu štrnásť hodín. Keďže mal platnú pracovnú zmluvu s MFK Ružomberok, prechodný pobyt v centre dolného Liptova a negatívny test na COVID-19, klub dostal kladné stanovisko od hlavného hygienika a hráč sa mohol hneď pridať k svojim spolubojovníkom a oprašovať trochu stratený cit pre loptu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia