Domáci pohár a český šampionát v downhille

Domáci pohár a český šampionát v downhille

Ján SvrčekŠport19.5.2026

V nedeľu 17. mája bol ružomberský bike park opäť dejiskom Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch.

Prvý raz sa stalo, že v rámci našej pohárovky sa v rezorte Malinô Brdo – Hrabovo konali aj majstrovstvá Českej republiky. Tentoraz podujatiu absolútne nežičilo počasie. Pretekalo sa v chlade, za dažďa a na poriadnom blate. Ani nepriaznivá predpoveď meteorológov však jazdcov neodradila. Organizátori narátali 205 pretekárov. Také číslo v Ružomberku na downhille už dávno nebolo. Okrem Slovákov a Čechov, prišli aj Maďari a Poliaci. Avšak tak zablatených bikerov a ich tátoše sme ešte asi v ružomberskom stredisku nevideli. Preteky však mali skvelý náboj, súťažiaci aj v ťažkých podmienkach išli na doraz.

Na 1780 m kopci, s prevýšením 425 m medzi eliťákmi triumfoval Denis Košút (Kellys Factory Team), pred Čechom Ondřejom Kolečíkom a Danielom Varačkom (Kellys Factory Team). V juniorskej kategórii bol prvý Stanislav Mlčák (ČR), u žien Mária Vyhlidálová (SK Medvedica) a u masters Ján Javorník (Bajkula Bearider Bratislava).

Foto: autor

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia