Domonkosova lahôdka pre fajnšmekrov

Domonkosova lahôdka pre fajnšmekrov

Ján SvrčekŠport12.5.2024

V 36. min. včerajšieho duelu 9. kola nadstavbovej časti Niké ligy, skupiny o titul MFK Ružomberok – MŠK Žilina (1:1) Kistóf Domonkos parádnou pravačkou, ponad múr rozvlnil šibenicu brány „šošonov“, keď nechytateľne loptu zatočil. Brankár Ľubomír Belko nemal absolútne žiadnu šancu. Bol to aj najkrajší okamih tohto zaujímavého duelu.

Nič nebolo vopred dohodnuté. Akurát v danej chvíli sme sa na ihrisku bavili, že kto pôjde štandardku zahrávať. Museli sme si to len medzi sebou vyriešiť. Z danej pozície som si veril, preto som popýtal chalanov, nech mi dajú loptu. A vyšlo to,“ opísal vzniknutú situáciu 25 – ročný stredopoliar Liptákov.

Pre hráča, ktorý pod Čebrať prišiel v polovici sezóny 2021/2022 bola to štvrtá presná trefa v aktuálnom ligovom ročníku, pričom čakal na ňu od 12. augusta 2023. Domonkos mal skvelý vstup do súťaže, v úvodných v piatich kolách nastúpil v základnej zostave a v prvých troch stretnutiach aj skóroval. Potom však prišli zdravotné patálie, ktoré vyvrcholili operáciou slabinového pruhu a dlhšou nedobrovoľnou stopkou.

Včera bol Kristóf na ihrisku do 79. min. Na oboch stranách bolo dosť šancí, hralo sa hore – dole. Žilina hlavne v prvom polčase sa tlačila dopredu, my zase v druhom mali viac prechodov. Lenže v poslednej časti ihriska musíme byť presnejší. Boli tam možnosti, ktoré sa pýtali zakončiť gólom,“ vravel ďalej Domonkos.

Inkasovať vyrovnávajúci gól dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času, navyše keď máte od 36. min. početnú prevahu (po vylúčení Stojčevského) je dosť smutné. Jasné, že nás to mrzí. Žilina musela u nás vyhrať, tak prišla aj nastavená. Avšak veľká škoda, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Mali sme ho zvládnuť a vyhrať,“ doložil Kristóf Domonkos, ktorý proti Žiline odohral svoj 47. duel v našej elitnej futbalovej súťaži.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia