Donesú futbalisti trojbodový koláč zo Serede?

Donesú futbalisti trojbodový koláč zo Serede?

RedakciaŠport19.10.2018

Najvyššia futbalová súťaž sa v sobotu (20. októbra) 12. kolom prehupne do druhej polovice základnej časti. MFK Ružomberok o 17:00 hod. nastúpi v Seredi proti tamojšiemu nováčikovi Fortuna ligy ŠKF Clinic.

Predchádzajúci víkend boje o prvoligové body „stopla“ reprezentačná prestávka. Pred ňou Ruža na domácej pôde zdolala Nitru 3:1, lenže potom neuspela v Slovnaft Cupe, kde ju v 4. kole zdolala druholigová Skalica 4:1. „Ten zápas nás stále hodne mrzí, chceli sme v pohári ísť ďalej. Zo všetkých vecí, ktoré prináša život, si treba zobrať nejaké ponaučenie. To platí aj o tejto prehry. Stretnutie ukázalo, že stále máme na čom pracovať a že pred nami je ešte dlhá cesta,“ vrátil sa ešte k nečakanej rozlúčke so Slovenským pohárom kouť ružomberského mužstva David Holoubek.

Pri štarte do novej sezóny sa pod Čebraťom duel Ružomberka proti Seredi skončil prekvapujúco bez gólov. „Teraz nás čaká odveta. Ak chceme hrať o horné priečky v tabuľke, treba tento zápas zvládnuť. Sereď odvtedy zaznamenala výkonnostný i tímový progres. Na nováčika má aj pomerne dosť bodov. Je to húževnatý súper, ktorý vo svojom strede disponuje niekoľkými individualitami. Mužstvo dobre bráni, ťažko sa proti nemu presadzuje. Neočakávam žiadny ľahký zápas,“ vyhlásil Holoubek.

V podobnom duchu sa vyjadril aj stopér Ján Maslo. „Určite sa chceme prezentovať lepším výkonom ako v Skalici. Verím, že i výsledok bude úplne iný. Na zápas sme sa pripravovali s plnou vážnosťou. Nebude to však jednoduché stretnutie, Sereď je nositeľom poctivého futbalu,“ podotkol ružomberský bek.

Tihomir Kostadinov počas asociačnej pauzy bol k dispozícii macedónskej reprezentácii do 21 rokov, v utorok v jej drese nastúpil v kvalifikačnom dueli o postup na ME proti Gibraltáru (6:1).

Ružomberskí futbalisti do druhého „polčasu“ základnej časti vstupujú ako štvrtí, s 20 – bodovým ziskom a s dvojbodovým mankom na tretiu Žilinu. Sereď na 7. mieste (13 bodov) hrá prvú sezónu medzi elitou, len mi mimochodom, stala sa 27. klubom na prvoligovej mape.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia