Dorastenecká omladina MFK sľubne šliape

Dorastenecká omladina MFK sľubne šliape

RedakciaŠport3.4.2023

Všetky tri dorastenecké tímy MFK Ružomberok majú sezónu veľmi nádejne rozbehnutú. Sú vo vážnej hre o republikové tituly, minimálne o pódiové „fleky“.

V sobotu, hoci to nebolo vôbec jednoduché, vzájomné konfrontácie s Podbrezovou zvládli 9:0 na body.

Starší dorastenci na vlastnej „umelke“ vyhrali 4:2. „Po našej chybe, išla Podbrezová v 21. min. do vedenia. Chalani však dobre zareagovali, ešte do prestávky vyrovnali a vyšiel nám aj vstup do druhej polovice, keď sme pridali druhý a tretí gól. Potom súper znížil na 2:3 a od 59. min. sme stretnutie museli zvládnuť bez jedného vylúčeného hráča,“ uviedol k zápasu domáci kouč Ondrej Vilner.

Ružomberská „sedemnástka“ si priniesla tri body z Podbrezovej – 2:1, no tiež prehrávala. „Inkasovaný gól nás naštartoval. Zápas, na ktorý sme mali vôbec problém, kvôli zraneniam a chorobám, vyskladať zostavu, bol otvorený až do konca. V záverečných dvadsiatich minútach oba tímy mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu,“ vravel ružomberský tréner Tadeáš Lacko.

V kategórii U 16 MFK potiahol šnúru neporaziteľnosti na devätnásť „majstrákov“. „Chlapci mali výborný vstup do zápasu. V prvých dvadsiatich-dvadsiatich piatich minútach jednoznačne dominovali. Vypracovali sme si viaceré veľmi dobré gólové príležitosti, no tie zostali nepremenené. Do vedenia sme išli až domácim vlastencom a potom sa hra vyrovnala,“ konštatoval lodivod ružomberskej „šestnástky“ Miroslav Latiak.

V aktuálnej tabuľke druhá „devätnástka“ na vedúcu Petržalku strácala bod. V kategórii U 17 ružomberskému tímu patrí druhá priečka, so štvorbodovým odstupom na vedúci Slovan Bratislava. „Šestnástka“ na špici tabuľky, po sobote odskočila druhej Trnave o osem bodov.

Už veľa môžu napovedať stretnutia v najbližších dňoch. V stredu 5. apríla oba tímy mladších dorastencov hrajú v Bratislave so Slovanom a starší dorastenci vo štvrtok (6. apríla) u lídra v Petržalke.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia