Dorastenecký finiš - s Košicami dve víťazstvá a jedna prehra

Dorastenecký finiš - s Košicami dve víťazstvá a jedna prehra

Ján SvrčekŠport2.6.2024

Včera (1. júna) bolo na programe posledné kolo I. futbalovej ligy starších a mladších dorastencov ročníka 2023/2024. Družstvá MFK Ružomberok v konfrontácii so svojimi rovesníkmi z FC Košice na body vyhrali 6:3, hoci, podľa „papierových“ predpokladov sa „pýtal“ stopercentný zásah. Všetky tri tímy spod Čebraťa skončili vo svojich súťažiach zhodne na 5. mieste.

„Devätnástka“ na hlavnej ploche ružomberského štadióna zdolala posledný tím tabuľky 3:0, ten však dlho odolával, keď až o 69. min. vzadu držal nulu. „V prvom polčase si chlapci vypracovali niekoľko príležitostí, lenže pri finálnej prihrávke vždy nás bolo v pokutovom území málo. Keď sme sa v druhej polovici gólovo presadili a Košice otvorili hru a vzápätí sa nám podarilo aj druhýkrát skórovať," uviedol kouč MFK Miroslav Droppa.

Ružomberskí mladší dorastenci U 17 už do polčasu viac – menej stratili šancu na bodový zisk, v 40. min. prehrávali 0:3. V závere výsledok iba kozmeticky upravili. „V 9. min., po strate lopty v strede ihriska, domáci z rýchleho protiútoku otvorili skóre. Potom do zápasu vstúpila trojica arbitrov dvomi diskutabilnými penaltami proti nám. Cez prestávku som chlapcov nabádal, aby napriek všetkým týmto okolnostiam hrali svoju hru. Ich výkon aj išiel hore, lenže zlyhali sme v koncovke,“ konštatoval ružomberský tréner Filip Sliačan.

Naopak „šestnástka“ dôležitý krok k trom bodom spravila dvomi presnými trefami už do prestávky. „So sezónou sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom, čo sa aj podarilo. Chlapci podali veľmi dobrý výkon. Zdolali súpera, s ktorým sa v jeseni doma vytrápili a len remizovali 0:0. Od prvej minúty sme boli futbalovejší a prichádzali aj naše šance. V úvode druhého polčasu sa domáci trochu do nás opreli, ale vyloženú príležitosť si nevypracovali,“ hodnotil kormidelník víťazného tému Tadeáš Lacko.

Výsledky – starší dorastenci U 19: MFK Ružomberok - FC Košice 3:0 (0:0), 69. Filipiak, 71. Bubelíny, 89. Marek, mladší dorastenci U 17: Košice - Ružomberok 3:1 (3:0), 9. Korol, 23. Polča (z 11 m), 40. Al-Zabidi (z 11 m) - 87. Husár (z 11 m), U 16: Košice - Ružomberok 0:3 (0:2), 28. Jendroľ, 39. Jacko, 80. Petrovčin.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia