Dostane sa viac hráčov na ihrisko?

Dostane sa viac hráčov na ihrisko?

RedakciaŠport14.5.2020

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) uviedla do života pravidlo o zvýšení maximálneho počtu striedaných hráčov, a to z troch na päť. Je to dočasná zmena (zatiaľ do 31. decembra 2020), ktorá reaguje na očakávaný nabitý program stretnutí v najbližších mesiacoch.

Aby sa predišlo zdržovaniu, každé mužstvo bude mať, mimo polčasovej prestávky, len tri príležitosti na vykonanie všetkých striedaní. Vedenie súťaže v každej krajine sa môže rozhodnúť, či toto pravidlo prijme alebo nie.

V našich podmienkach musí najskôr túto zmenu odobriť výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu. Až potom sa pravidlo dostane na stôl Únie ligových klubov (ÚLK).

Je to snaha v súčasnej výnimočnej situácii pomôcť mužstvám. Keď bude nahustený kalendár, vzniká aj väčšia pravdepodobnosť zranení. Takto by zápasová záťaž bola rozložená na viacerých hráčov, čo by sa mohlo pozitívne odraziť na počtoch zranených. Ak sa to u nás príjme, dôležité bude, aby rozhodcovia striedania ustriehli a nemalo to negatívny dopad na tempo zápasu. Podľa mňa ide o ústretový krok voči hráčom a ich zdraviu,“ uviedol tréner MFK Ružomberok Ján Haspra.

ÚLK naďalej čaká na verdikt našej vlády, týkajúce sa návratu do plného tréningového procesu. Následne potom by malo prísť rozhodnutie, či sa sezóna 2019/2020 dohrá a s akým programom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia