Druhá výluku v kariére pre stolnotenisového matadora

Druhá výluku v kariére pre stolnotenisového matadora

RedakciaŠport30.4.2020

Extraliga sa dohrala, ´béčku´ v I. lige nám do konca súťaže zostávali ešte dve kolá. Zvlášť ma ale mrzí, že tento rok sa neuskutočnia majstrovstvá sveta masters vo francúzskom Bordeaux, ktoré sa mali konať od 8. do 16. júna. Strašne som sa tešil, no keďže podujatie bolo preložené na rok 2021, musím si počkať,“ rozprával stolný tenista ŠKST Ružomberok Michal Hodor.

„Pravidelne chodím na vrcholné medzinárodné veteránske súťaže. Vlani sa mi podarilo na ´Európe´ v Budapešti prebojovať v kategórii od 50 do 59 rokov z pomedzi viac než 800 hráčov medzi 32 najlepších. Predtým som na svetovom šampionáte v Las Vegas vyhral ´dolného pavúka´, teda cenu útechy,“ pripomenul 56 – ročný pigpongista, len mimochodom, ďaleko najstarší hráč slovenskej extraligy mužov.

Hodor, ktorý žije v Dovalove, počas karantény trénuje na jednom súkromnom stole v Liptovskom Hrádku, kde si našiel aj sparinga. „Musím sa nejako udržiavať v kondícii, aspoň sme – tam mať raketu v ruke. Chýbajú mi však bežné tréningy v ružomberskej hale, ich atmosféra, takisto kamaráti. A všetko, čo k stolnému tenisu patrí.“

Hráčsku dráhu dlhoročného člena ružomberského klubu, ktorý sa narodil v ukrajinskom mestečku Svalyana, už raz prestrihla jedna udalosť. Po páde z rebríka, keď sa štveral na pôjd, mu lekári zistili krvácanie do mozgu. Vtedy nikto nerátal, že sa ešte vráti k „celuloidovej“ loptičky. „Šesť rokov som nehral. No odvtedy už vkuse ťahám takmer dvadsať sezón. Momentálne je toto len druhá pauza v hráčskej kariére. Žiaľ, zatiaľ nikto nepozná odpoveď na otázku, kedy sa znovu obnovia súťaže. Akurát viem, že aj v novej sezóne v Ružomberku rátajú so mnou v extralige i v I. lige,“ pokračoval Hodor.

V mimošportovom živote sa koronakríza príliš Michala nedotkla. „Roboty mám až – až, vkuse som v jednom tempe. Pracujem v Národnej diaľničnej spoločnosti na tuneli Bôrik, v super pracovnom režime, ktorý mi maximálne vyhovuje – dve denné zmeny, dve nočné a štyri dni voľna. Ide o nepretržitú prevádzku. Popritom už asi 35 rokov podnikám, doma spracovávam ovčie kože. Ľudia chodia stále, len mi odpadli jarmoky a trhy, kde som chodil s hotovými výrobkami,“ dodal muž s obdivuhodnou gurážou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia