Druhé miesto na turnaji, po prehre s anjelkami 53:66

Druhé miesto na turnaji, po prehre s "anjelkami" 53:66

Ján SvrčekŠport4.2.2024

V dnešnom finále Stredoeurópskej mládežníckej ligy (Middle Europen Leaugue) v basketbale dievčat kategórie U 16 v Košiciach domáci tím Young Angels zdolal MBK Ružomberok 66:53, keď do polčasu prehrával 29:33.

"Anjelky" na začiatku viedli 4:0, avšak potom sa zápasové misky začali presúvať na opačnú stranu. Otváracia štvrtina sa skončila 13:6 pre MBK. V 14. min. ružomberské družstvo bolo na plus deviatich bodoch - 26:17. Postupne ale začali taktovku preberať košické hráčky a v 23. min. po dlhšom čase, preklopili skóre na svoju stranu - 35:33. Potom, až do konca, zostali "hore". Záverečná "štvrtka" sa však začínala za skoro rovnovážneho stavu 51:47. Po malej prestávke Young Angels odskočili na 55:47 a v 37. min. na 63:49.

"Dievčatá slušne zápas rozbehli, žiaľ, veľmi rýchlo naše dôležité hráčky nazbierali veľa osobných chýb. Napríklad Timea Duháňová, ktorá sa aj vyfaulovala, už do prestávky mala štyri. Košické družstvo sa hlavne opieralo o staršiu basketbalistku, roč. nar. 2007, Nelu Čatlošovú, ktorá má asi o štyridsať kilogramov viac než naše dievčatá. Dala aj takmer polovicu bodov, tridsať dva, súperiek. A to boli dnes rozhodujúce faktory. V našich radoch potom nastala panika, keď dievčatá túto dievčinu nedokázali ubrániť. Ani si na ňu netrúfali, lebo vždy ich pretlačila. Nemožno povedať, že by dnes úspech slávila basketbalová kvalita, skôr košická fyzičnosť. Nič sa však nedeje, ešte je pred nami záverečný turnaj Final Four," uviedol k finálovému duelu manažér ružomberského kolektívu a asistent trénerky Ivety Bielikovej, Jozef Smolek.

Young Angels Košice - MBK Ružomberok 66:53 (29:33)

Najviac bodov MBK: Nedielková 20, M. Oravcová 12, Koristová 7. Štvrtiny: 6:13, 23:20, 22:14, 14:6.