Druhé víťazstvo v skupine o záchranu: Ružomberok - Zlaté Moravce 2:0

Druhé víťazstvo v skupine o záchranu: Ružomberok - Zlaté Moravce 2:0

RedakciaŠport18.3.2023

V 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o udržanie sa, futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad ViOn – om Zlaté Moravce 2:0 a úplne zaslúžene. Od začiatku sa zverenci trénera Petra Struhára snažili dať zápasu svoju pečať. V prvom polčase mali pár veľmi sľubných ofenzívnych ťahov, ale v poslednej chvíli vždy niečo zaškrípalo. Po zmene strán už boli údernejší.

V 12. Chrien z ľavej strany poslal center pred bránu hostí a brankár Lukáč reflexívne vyškrabal krásnu Bobčekovu hlavičku na roh. Po ňom, loptu z Mojžišovej hlavy, už viacerí videli v sieti, lenže pred odkrytou bránou ViOn zázračne zaúradoval Pintér. V 23. min. mali domáci pri svojej kontre obrovskú možnosť, ale Bobčekovi finálna prihrávka na Chriena vôbec nevyšla. V 30. min. na opačnej strane exružomberčan Brenkus štipľavým projektilom z diaľky narobil dosť problémov Frühwaldovi medzi domácimi žrďami, keď ten len na druhý pokus úplne loptu skrotil.

Zo šatní, po polčasovej prestávke si Ruža priniesla futbalovejší a účelnejší dizajn. V 53. min. krížnu strelu zvnútra šestnástky ViOn – u vedľa poslal striedajúci Boďa. O dve minúty na to, šikovne sa pravačkou do lopty oprel Bobček a utešene trafil – 1:0. V 57. min. Boďa asi z 22 m napriahol a Lukáč loptu vyrazil. Rovnako si gólman hostí počínal aj o chvíľku, keď vypálil Domonkos. Vzápätí zase Lukáč kryl hlavičku J. Masla. V 68. min. Zsigmund potiahol ružomberskú akciu po ľavom kraji a nabiehajúci Gerec nezadržateľne skóroval – 2:0. V závere hostia pohrozili Ďubekom a dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času Čerepkaiom.

Keďže Michalovce doma len remizovali s Liptovským Mikulášom 0:0, futbalisti spod Čebraťa na čele skupiny o 7. - 12. miesto majú už 9 – bodový náskok.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Mali sme nejaké šance aj v prvom polčase, z toho dve po štandardných situáciách. Nebol som spokojný, ako sme riešili prechody a chalanom chýbala aj ochota nabiehať do voľných priestorov. Takto si Zlaté Moravce vedeli vzniknutí situácie odkontrolovať. Ťažšie sme sa presadzovali, ako sme si predstavovali. Cez prestávku došlo k dvom striedaniam. Tým sa obraz hry zmenil. Kým v prvom polčase Bobček zle riešil niektoré situácie, v druhom dal krásny gól, po prihrávke Boďu. Na to prišiel rýchly prechod a bolo 2:0.“

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

Góly: 55. T. Bobček, 68. Gerec. Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Vorel – 700 divákov. Žlté karty: Selecký – Čonka.

MFK: Frühwald – Fabiš (46. Madleňák), J. Maslo, Mojžiš, Selecký – Domonkos, Zsigmund – Gerec (81. Mrva), Chrien (74. Luterán), Macejko (46. Boďa) – T. Bobček (81. Šefčík).

ViOn: Lukáč – Suľa (69. Havryliuk), Toml, Pintér, Čonka – Múdry (75. Čerepkai), Duga – Almeida, Brenkus (60. Ďubek), Mondek (60. Pinte) – Ikugar (75. Sloboda).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia