Druhý draftovaný hokejista obliekal aj ružomberský dres

Druhý draftovaný hokejista obliekal aj ružomberský dres

RedakciaŠport13.7.2022

Hokejista Šimon Nemec, ktorý sa stal dvojkou nedávneho NHL draftu v kanadskom Montreale, keď po ňom siahol New Jersey Devils. svojho času ako mládežník ukrojil aj šestnásť zápasov za MHK Ružomberok.

Bolo to v sezónach 2015/2016 a 2016/2017 v druhej ligy mladšieho a staršieho žiactva. Šimon vtedy hrával za Liptovský Mikuláš v sobotu prvú ligu a v nedeľu, na základe dohody o striedavých štartoch, nastupoval aj za nás. Už v tom veku bol výraznou osobnosťou, o čom svedčia tiež jeho štatistky,“ uviedol pre náš portál manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

V súťažnom ročníku 2015/2016 Nemec v drese ružomberských mladších žiakov vykorčuľoval na ľad v šiestich stretnutiach, v nich strelil dva góly a dosiahol trinásť asistencií. V sezóne 2016/2017už u starších žiakov, to bolo desať zápasov, pätnásť gólov a štrnásť asistencií.

Len mimochodom, Nemec, držiteľ bronzovej medaily zo Zimných olympijských hier v Pekingu, koncom júna zavítal aj na ružomberské sídlisko Klačno v rámci kampane miestneho klubu s názvom Poď hrať hokej. V areáli Fitness centra California „deckám“ podpisoval kartičky spolu s ďalšou úspešnou slovenskou persónou na spomínanom drafte Filipom Mešárom, ktorého si z 26. miesta v prvom kole vybral, podobne ako Juraja Slafkovského, Montreal Canadiens.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia