Druhý najmladší a s legionárskym menom

Druhý najmladší a s "legionárskym" menom

RedakciaŠport10.1.2023

Do prípravy A mužstva MFK Ružomberok sa zahryzlo aj kvarteto vlastných dorastencov – Giuliano Antonio Marek, Matúš Matej, Kevin Švehla a Tobias Bujňaček.

Som veľmi rád, že môžem trénovať s ´áčkom´. Beriem to ako veľký krok v mojej kariére. Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle. Dal som si taký interný cieľ, makať a čo najdlhšie sa udržať v kabíne prvého mužstva. Samozrejme, najideálnejšie by bolo až do fortunaligovej jari,“ rozhovoril sa len 17 – ročný Marek.

Chalan, ktorý v jesennej časti nastupoval sa ružomberskú „devätnástku“, si zvyká na „dospelácky“ futbal. „Aj tréningy sú o niečom inom, vo vyššom tempe, tiež fyzicky náročnejšie." V kabíne druhý najmladší hráč, po Švehlovi všetkým tyká, ale nezakrýva úctu k starším hráčom. „Napríklad pred kapitánom Jánom Maslom mám veľký rešpekt, určite mu hocičo nepoviem, tak ako som bol zvyknutý v doraste.“

Talentovaného obrancu sme sa spýtali aj na pozadie netradičného mena. „Oco je Talian, tak mama mi dala meno Giuliano Antonio. Keď sa niekomu predstavím, najprv mi neverí, že sa tak volám. Nuž, aby to bolo ešte zaujímavejšie, narodil som sa v Nemecku, keďže mamka tam pracovala,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Marek s „koženou“ začínal na Orave, v Novoti, kde má aj trvalé bydlisko. „Bolo mi tuším jedenásť, keď si ma ružomberskí tréneri všimli na jednom halovom turnaji. Potom nasledovala próba. Avšak do súčasného klubu som prišiel až do U 13. Predtým som hral ešte v Námestove. Čo sa týka futbalových daností, tie mám asi po ocovom bratovi, ktorý hrával za B tím AC Miláno. Od malička ma však k tomuto športu ťahal môj krstný Marián Marek, ktorý svojho času v Novoti trénoval. Aj teraz chodím takmer na každý môj zápas. On je taký môj ocino, keďže vlastného ani nepoznám,“ pokračoval Giuliano Antonio.

Ružomberský mladík už má za sebou aj reprezentačný debut v tíme do 18 rokov. „Novembrová nominácia na dva zápasy do Severného Macedónka bola pre mňa veľkým prekvapením. Prvý, keď som nastúpil v základnej zostave, sme vyhrali 5:1 Verím, že to nebol môj posledný zraz národného tímu,“ dodal ambiciózny Marek, ktorý za A mužstvo MFK Ružomberok už dostal príležitosť v Slovnaft Cupe v Liptovskej Teplej a v poslednom prípravnom dueli roka 2022 proti Trebišovu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia