Duel Ružomberka v Trenčíne sa skončil bez gólov

Duel Ružomberka v Trenčíne sa skončil bez gólov

RedakciaŠport29.10.2022

Ružomberskí futbalisti dnes na remízovú reťaz nevliekli tretie ohnivko v rade, keď ich duel 16. kola Fortuna ligy v Trenčíne s AS sa skončil bezgólovou deľbou bodov.

Pred zápasom by som bod bral, ale vzhľadom na jeho priebeh a početnú prevahu, sa mi máli. Žiaľ, opäť sa potvrdilo, že mužstvu chýba efektivita v koncovke. Nevychádzala nám predfinálna a finálna fáza. Aj preto, že sme boli nepresní, takisto absentoval futbalový kumšt,“ povedal nám po zápase ružomberský kouč Peter Struhár.

Lepší úvod si hostia ani nemohli želať. Už v 8. min. 22 – ročný, 197 cm vysoký bývalý mládežnícky reprezentant Nigérie Chinonso Emeka uvidel po druhej žltej červenú kartu, ktorej predchádzali dva jeho zákerné zákroky. „Chlapci dobre do zápasu vstúpili. Vďaka našej aktivite došlo aj k vylúčeniu domáceho hráča. Tým ale súper musel trochu zmeniť svoju hernú stratégiu, viac sa stiahol a prešiel na systém 4 – 4 – 1. Trenčania hrali veľmi organizovane, kompaktne a tak ťažko sa nám presadzovalo v poslednej tretine ihriska,“ konštatoval tréner MFK.

V 23. min. ružomberský brankár Krajčírik ratoval svoj tím pred Piresom. V 29. min. sa skvelá strelecká, azda aj gólová parketa naskytla Chrienovi, lenže stredopoliar Liptákov minul pravý kút „svätyne“ AS. V závere úvodného dejstva sa T. Bobček pokúšal trafiť odkrytú súperovu bránu. V 68. min. zase na druhej strane Krajčírik musel riešiť Stojsavljevićovu hlavičku pod brvno. V 75. min. vo veľmi nádejnej pozícii zle hlavu nastavil ružomberský Regáli.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:0

Žlté karty: Kukučka, Emeka, Rabiu, Lavrinčík – Kelemen. Červená karta: 9. Emeka (Trenčín). Rozhodovali: Marhefka - Kmec, Vass – 799 divákov.

AS: Kukučka - Yem, Stojsavljevič, Pires, Kozlovský - Bainovič (83. Ďuriška), Lavrinčík, Rabiu (76. Hollý) - Kmeť (76. Kupusovič), Emeka, Soares (91. Gajdoš).

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Chrien (59. Kelemen), Zsigmund (21. Luterán), Lichý, Regáli - T. Bobček (59. Tučný).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia