Dušan Tittel sa rozlúčil so stoličkou športového direktora

Dušan Tittel sa rozlúčil so stoličkou športového direktora

RedakciaŠport31.5.2019

Po necelých štyroch rokoch v MFK Ružomberok na poste športového a marketingového riaditeľa skončil Dušan Tittel, ktorý sám sa rozhodol pre tento krok.

Nakumulovalo sa viac vecí, na základe ktorých som dospel k záveru ukončiť moje pôsobenie v klube,“ rozhovoril sa bývalý československý a slovenský reprezentant a trojnásobný víťaz ankety Futbalista roka (1995, 1996 a 1997).

Dostavila sa únava, bolo to mimoriadne náročné obdobie. Povinnosti v národnej rade, k tomu futbal a keďže žijem v Bratislave, na svojom aute som najazdil cez dvesto kilometrov. Mám ešte dve decká vo veku deväť a desať rokov, ktoré takisto športujú. Rodičia bývajú na Orave a svokrovci pri Prievidzi, teda nemáme s manželkou vedľa seba nikoho, kto by za nás mohol zaskočiť. K tomu prišlo rozhodnutie v klube, že do budúcna sa bude optimalizovať rozpočet a v tejto súvislosti dôjde tiež k uvoľneniu niektorých hráčov, najmä legionárov. Keďže som víťazný typ a zástanca maximálnej profesionalizácie, vyhodnotil som si, že táto cesta sa asi nebude zhodovať s mojimi predstavami. Plne však chápem naplánované kroky, situácia v slovenskom športe nie je ideálna, financie sa ťažko zháňajú a v Ružomberku je celá ekonomická záťaž len na pleciach majiteľa klubu Milana Fiľa, ktorý roky sa snaží vytvárať veľmi dobré podmienky pre rozvoj tamojšieho futbalu.“

Tittel začal pracovať pod Čebraťom v septembri 2015. „Oslovil ma vtedy pán Fiľo. Prioritou bolo, aby A mužstvo nevypadlo z najvyššej súťaže. Ružomberok bol po siedmych kolách predposledný bez jediného víťazstva, trénera Ivana Galáda vystriedal Ladislav Pecko a mužstvo napokon skončil v prvej šestke. Ani situácia u mládeži nebola ružová. Dorastenecké družstvá spadli do II. ligy. Klub bol tiež personálne poddimenzovaný, ´A´ tím prestarnutý, s viacerými hráčmi nad 30 rokov. Za necelé štyri roky sa na všetkých úrovniach urobilo veľa práce, od najmladších kategórii až po prvé mužstvo. Ľudia však vidia len úspechy alebo neúspechy ´áčka´. To v rozpätí troch rokov sa dva razy dostalo do Európskej ligy, tiež sme hrali finále Slovenského pohára. Mrzí ma, že naše mužstvo nemalo väčšiu divácku podporu, svojou hrou a výsledkami si ju chlapci určite zaslúžili. Spomenúť treba aj dorastenecké tímy, ktoré sa vrátili do najvyššej súťaže a dosahujú v nej veľmi slušné výsledky,“ stručne opísal svoju funkcionársku misiu pod Čebraťom Dušan Tittel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia