Dva Boďove štarty a dva nástrely

Dva Boďove štarty a dva nástrely

Ján SvrčekŠport30.1.2024

Dva góly v jesennej časti Niké ligy, keď v pätnástich "majstrákoch" si pripísal 410 minút. Počas ružomberského sústredenia v Turecku Martin Boďa odohral prvý polčas proti kosovskej Prištine (1:0) a plných deväťdesiat minút v dueli so severomacedónskym Gostivarom (4:1). V oboch stretnutiach aj skóroval.

"Samozrejme, že som spokojný. Z dvoch gólov mám radosť. Hoci išlo len o prípravu. Každý gól ma poteší, povzbudí," vyhlásil 26 - ročný útočník.

Hráč, ktorý v lete 2020 prestúpil do liptovského klubu z Fomatu Martin, druhý raz s tamojším prvoligistom absolvoval zimný kemp v tureckej destinácii. "Smelo môžem povedať, že opäť som si to užil. Bol to fajn týždeň. Krásne ihriská, veľmi dobré zápasy i super strava. Určite pobyt splnil svoj účel. Sme radi, že sme ho mohli absolvovať," pokračoval Boďa.

Program v Beleku bol viac - menej pragmatický. Na nejaké nefutbalové spestrenie nebol ani čas. "Začínali sme raňajkami, potom nasledoval dopoludňajší tréning vonku, obed, krátky odpočinok, druhá fáza, alebo zápas, regenerácia a večera. Po nej osobné voľno každý využil po svojom. Niektorí chalani si počas týždňa odskočili aj do mesta," priblížil hráč turecké"menu".

Zvedaví sme boli, či dakto aj sproboval vodu v tamojšom mori. "Nie nikto nebol plávať, hoci bolo celkom príjemných štrnásť-šestnásť stupňov. Akurát niektorí chlapci sa vybrali aj na pláž."

Ružomberské mužstvo sa z tepla opäť vrátilo domov, do liptovskej zimy. "Naša ´umelka´ mi dáko nechýbala. Musíme si však zase zvyknúť na slovenské podmienky, nič s tým nenarobíme. V Turecku sme sa mali dobre, no zase treba prepnúť a zaťať zuby," dodal Martin Boďa.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia