Dva ligové miľníkové zápisy - prvý hetrik a prvý gól

Dva ligové miľníkové zápisy - prvý hetrik a prvý gól

RedakciaŠport20.9.2020

Pred zápasmi 7. kola Fortuna ligy dvom mužstvám ešte svietila nula v kolónke výhier, no oba túto cifru zmazali. Ružomberok zdolal Michalovce 4:0 a Trenčín Nitru 3:2.

Bolo to najvyššie víťazstvo Ruže pod taktovkou trénera Jána Haspru a jeho asistenta Mareka Saparu. Mužstvu k nemu posunul predovšetkým Ladislav Almási tromi presnými "trefami".

Hoci to možno na mne ani nevidieť, lebo svoje robí aj únavu, som veľmi šťastný. Z prvého ligového hetriku sa strašne teším. Veľmi sme potrebovali vyhrať, keby sa stretnutie skončilo aj 1:0 pre nás, brali by sme to. Takto je to samozrejme krajšie, navyše išlo o môj životný zápas. Navyše v rozpätí ôsmich dní som päťkrát skóroval,“ vravel po zápase 21 – ročný Almási, ktorý v úvodných štyroch kolách aktuálnej sezóny našej najvyššej súťaže kvôli zraneniu stál a momentálne si sľubne rozbieha. K samotnému stretnutiu bývalý hráč Dunajskej Stredy podotkol: „Michalovce boli nepríjemným súperom hlavne v súbojoch. Kopali do nôh, veru nič nám nedarovali. Dali sme však rýchly gól a potom zápas kontrolovali.“

Almásiho si pod Čebrať vypýtal tréner Ján Haspra. „Laco ma upútal v dunajskostredskej mládeži, zvlášť tým, že na ihrisku bol strašne ´zlý´, všetko ho hnevalo, bil sa zo všetkých síl, samozrejme futbalovými zbraňami, s obrancami. Zdobila ho správna agresivita, preto som si ho všimol. Hlavne vďaka nemu sme sa proti Michalovciam strelecky presadili. Chcem ale, aby bol ešte viac súbojovejší,“ uviedol šéf ružomberského realizačného tímu.

Aj Peter Ďungel, ktorý zvyšoval na 2:0, mal čo v sobotu oslavovať, keďže v elitnej súťaži prvý raz rozvlnil sieť. Po milimetrovom pase od Kochana sa ocitol sám zoč-voči brankárovi hostí Markovičovi a rutine skóroval. „Určite ma teší, že v takomto dôležitom stretnutí som mužstvu pomohol. Pri góle mi hlavou prebleskli rôzne myšlienky, či mieriť k prednej alebo k zadnej žrdi, no napokon som to trafil brankárovi medzi nohy. Vedeli sme, že nepôjde o žiadny ľahký zápas, veď v poslednom čase sme sa strelecky trápili, navyše v koncovke mužstvu chýbalo aj šťastie. Šnúra bez víťazstva bola náročná hlavne na psychiku. O to viac sa radujem, že už to vyšlo,“ dal sa počuť 27 – ročný futbalista, ktorý pred príchodom do Liptova bol hráčom poľského klubu Stal Mielec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia