Dva podkošové vrcholy - štrnástka doma, sedemnástka na východe

Dva podkošové vrcholy - "štrnástka" doma, "sedemnástka" na východe

Ján SvrčekŠport30.5.2024

Od zajtra do nedele (31. mája – 1. júna) sa v ružomberskej športovej hale Koniareň uskutoční finálový turnaj majstrovstiev Slovenska vo formáte Final Six v basketbale žiačok (U 14).

Účasť si vybojovali Young Angels Košice U 2011, Young Angels Košice 2010, BAM Poprad, Slovan Bratislava, MIBA Bratislava a domáci tím MBK Ružomberok. Šampionát už o 9:00 hod. otvorí zápas domáceho tímu v proti Young Angels Košice 2011. Hrá sa systémom každý s každým.

Ružomberská „štrnástka“ (zatiaľ) s nulou v kolónke prehier, má za sebou šnúru dvadsiatich štyroch víťazstiev v rade, z toho dvadsať v tabuľkovej časti skupiny Stred a štyri v regionálnej nadstavbe o 1. – 3. miesto. Ja si hlavne želám, aby celý turnaj ´decká´ bavil, aby ukázali dobrý basketbal, rýchly, aktívny a jednoduchý. Tiež, aby im lopta išla z ruky a mali sme sa na čo pozerať a z čoho tešiť,“ vravel pre náš portál tréner ružomberských žiačok Anton Panis. „Pôjdeme od zápasu k zápasu. Tak ako vždy. Samozrejme, každý chceme vyhrať. Až na konci uvidíme tabuľku, ktorá nám povie, kde sme skončili.“

Od zajtra do nedele domáci vrchol sezóny čaká aj družstvo kadetiek MBK Ružomberok v Košiciach, v Šaci, za účasti ôsmich celkov - Young Angels Košice, Slávia ŠKP Banská Bystrica, Piešťanské Čajky, Lokomotíva Sereď, BK Klokani Ivanka pri Bratislave, CBK Košice a Slovan Bratislava.

Ružomberské družstvo trénerky Ivety Bielikovej v základnej i nadstavbovej časti ligovej súťaže akurát po dvakrát nestačilo na košické „anjelky“, pričom všetky ostatné stretnutia vyhralo. Zajtra (31. mája) vo štvrťfinále dievčatá o nastúpia proti Piešťanským Čajočkám. „Nehovoríme o žiadnom konkrétnom umiestnení, vždy je najdôležitejší najbližší zápas. V ňom chceme podať čo najkvalitnejší výkon. Nemožno opomenúť, že zo všetkých účastníkov majstrovstiev Slovenska máme najmladší káder. Takže veľa môže zahrať aj psychika,“ povedal nám manažér ružomberskej „sedemnástky“ a Bielikovej asistent Jozef Smolek.

V sobotu prídu na rad semifinálové duely a stretnutia o 5. - 8. miesto a v nedeľu spoznáme konečné poradie.

Zápasový program ružomberských dievčat U 14 v Koniarni: – 31. mája o 9:00 hod.: Young Angels 2011 – MBK, o 14:40 hod.: Poprad – MBK, 1. júna o 10:50 hod.: MBK – MIBA Bratislava, o 16:20 hod.: Young Angels 2010 – MBK, 2. júna o 10:50 hod.: MBK – Slovan Bratislava.

Foto: MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia